Lielbritānijas parlaments pirmajā lasījumā atbalsta “Brexit” vienošanos

1 komentārs
Lielbritānijas parlaments pirmajā lasījumā atbalsta “Brexit” vienošanos
AFP / SCANPIX

Lielbritānijas parlamenta jaunais sasaukums piektdien pirmajā balsojumā atbalstījis premjerministra Borisa Džonsona panākto breksita vienošanos, sperot pirmo soli uz Eiropas Savienības (ES) pamešanu 31. janvārī.

Par valdības iesniegtā likumprojekta nodošanu izskatīšanai parlamenta apakšnamā un Lordu palātā nobalsoja 358 deputāti, bet pret to balsoja 234 likumdevēji.

Likums par izstāšanās vienošanos cita starpā nosaka, ka pārejas periodu pēc breksita, kas ilgs līdz nākamā gada beigām un kura laikā uz Lielbritāniju joprojām attieksies ES tiesību normas, nedrīkst pagarināt.

Opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins aicināja savas frakcijas locekļus balsot pret likumprojektu, apgalvojot, ka pastāv “labāks un taisnīgāks ceļš”, kā aiziet no ES.

Jau iepriekš tika prognozēts, ka Džonsonam būs viegli panākt breksita vienošanās apstiprināšanu, jo pagājušajā nedēļā notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās premjera vadītie konservatīvie izcīnīja pārliecinošu vairākumu.

Deputāti atbalstīja arī turpmāko likumprojekta izskatīšanas grafiku. Debates par to paredzētas 7., 8. un 9.janvārī, kad likumdevēji atsāks darbu pēc Ziemassvētku brīvdienām.

Valdība paudusi pārliecību, ka likums tiks galīgi apstiprināts savlaicīgi, lai Lielbritānija varētu pamest ES plānotajā termiņā – 31. janvārī.

1 komentārs