Lielbritānijas parlamenta spīkers piekrīt trešā balsojuma rīkošanai par “Brexit” vienošanos

0 Komentāru
Lielbritānijas parlamenta spīkers piekrīt trešā balsojuma rīkošanai par “Brexit” vienošanos
AFP/SCANPIX

Lielbritānijas parlamenta apakšpalātas spīkers Džons Berkovs ceturtdien piekritis valdības iecerētā trešā balsojuma sarīkošanai par premjerministres Terēzas Mejas panākto “Brexit” vienošanos.

“Lēmumprojekts ir jauns, būtiski atšķirīgs,” uzrunājot deputātus atzina Berkovs.

Kā ziņots, valdība iecerējusi balsojumu sarīkot jau piektdien.

Iepriekš Berkovs bija norādījis, ka valdība nevar pieprasīt trešo balsojumu par parlamenta jau divkārt noraidīto vienošanos, ja tajā netiek izdarīti būtiski grozījumi.

Piektdiena, 29. marts, ir datums, kad sākotnēji bija paredzēta Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).

Jau vēstīts, ka Meja, trešdien tiekoties ar Konservatīvās partijas deputātiem, solīja atkāpties no amata, tiklīdz tiks apstiprināta “Brexit” vienošanās.

ES līderi pagājušajā nedēļā samitā piekrita “Brexit” pagarinājumam, tam nosakot divus termiņus.

Viens no termiņiem ir 22.maijs – šajā datumā Lielbritānija no ES varētu izstāties gadījumā, ja šonedēļ Lielbritānijas parlaments nobalsos par izstāšanās vienošanos.

Savukārt gadījumā, ja parlaments tomēr nenobalsos par vienošanos, tad tai 12.aprīlī nāksies izstāties bez vienošanās vai lūgt vēl vienu “Brexit” pagarinājumu.

“Brexit” atlikšana uz ilgāku laiku nozīmētu, ka Lielbritānijai jāpiedalās maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Lielbritānijas parlamenta deputāti pirmdien nobalsoja par kontroles pārņemšanu pār “Brexit” turpmākās stratēģijas noteikšanu, lai gan likumdevēju starpā joprojām valda šķietami nepārvaramas domstarpības par to, kā būtu īstenojama izstāšanās no Eiropas Savienības, par ko 2016.gada referendumā nobalsoja 52% britu.

Trešdien parlaments balsoja par alternatīvām Mejas panāktajam “Brexit” līgumam, bet visi astoņi priekšlikumi tika noraidīti.

0 Komentāru