Lielbritānijas jaunā troņmantniece izraisa sajūsmu visā pasaulē

4 komentāri
Lielbritānijas jaunā troņmantniece izraisa sajūsmu visā pasaulē
Foto: LETA

Prinča Viljama sievai Keitai šorīt piedzimusi meitenīte. Viņa ir ceturtā rindā uz britu troni. Princeses piedzimšana izraisījusi lielu sajūsmu ne vien Lielbritānijā, bet arī citviet pasaulē.

Lielbritānijas hercogiene Keita kopā ar savu vīru princi Viljamu šorīt ieradās Svētās Marijas slimnīcā Londonā un drīz vien visa pasaule uzzināja, ka bez sarežģījumiem pasaulē nācis Keitas un Viljama otrais bērns. Karaliskās ģimenes paziņojumā teikts, ka piedzimusi meitenīte. Viņas svars ir 3,7 kilogrami un abas ar māti jūtas labi.

”Šajā dienā, 2015. gada 2. maijā, mēs pazemīgi sveicam Kembridžas hercoga un hercogienes otrās karaliskās augstības piedzimšanu. Princese ir ceturtā rindā uz troni. Lai princesei ilgs mūžs priekā un laimē, un lai kādu dienu viņa kļūst par mūsu valdnieci. Dievs, sargi karalieni,” tā par princeses nākšanu pasaulē pavēstīja ziņnesis Tonijs Apltons.

Viens no pirmajiem ciemiņiem, kas devās apraudzīt jaundzimušo princesi, bija viņas vecākais brālis, nepilnus divus gadus vecais princis Džordžs.

AFP_14096294

Viņš Svētās Marijas slimnīcā ieradās sava tēva, prinča Viljama pavadībā. Kad abi ieradās pie slimnīcas, 21 mēnesi vecais princis tika izcelts no auto un nosoļoja dažus soļus pats, līdz pauda vēlēšanos tālāko ceļu tikt nests. Šī bija pirmā reize kad mazais princis tika redzēts tik plašā sabiedrībā Lielbritānijā, kopš viņš pats atstāja šo slimnīcu kā jaundzimušais 2013. gada vasarā.

Jaundzimusī princese ir ceturtā rindā uz britu troni pēc sava vectēva Čārlza, tēva Viljama un brāļa Džordža, kurš piedzima pagājušajā vasarā.

Saskaņā ar tradīciju, paziņojums par karaliskā mazuļa piedzimšanu tika novietots arī pie Bakingemas pils.

AFP_14095338

Ziņas, ka piedzimusi princese, kuras vārds vēl netiek atklāts, izraisījušas lielu līksmību. Apsveikumi tiek saņemti no visas pasaules un kā viens no pirmajiem laimīgos vecākus sveica britu premjers Deivids Kamerons.

”Sūtu vislabākos novēlējumus. Tas ir ļoti aizraujoši. Viena no mana darba priekšrocībām, ir iespēja labi iepazīt šo pāri. Viņi ir brīnišķīgi – mīloša ģimene, izcili vecāki. Un, tāpat kā visa valsts, es turu īkšķi par laimīgu un veselīgu jaundzimušo,” sveicinu karaliskajiem vecākiem un jaundzimušajai nodeva britu premjers.

Tiek lēsts, ka, pateicoties svinībām par godu karaliskās ģimenes pieaugumam un suvenīru tirdzniecībai, britu ekonomikā papildu ieplūdīs vairāki miljoni mārciņu.

4 komentāri