Lielbritānijas deputāti noraida “Brexit” alternatīvas; Meja paziņo par gatavību demisionēt

0 Komentāru
Lielbritānijas deputāti noraida “Brexit” alternatīvas; Meja paziņo par gatavību demisionēt
AFP/SCANPIX

Lielbritānijas likumdevēji noraidījuši pilnīgi visus trešdien balsošanai piedāvātos “Brexit” scenārijus, tomēr 27. marta skaļākais notikums bez šaubām ir premjerministres Terēzas Mejas gatavība atstāt amatu nākamajā “Brexit” posmā.

Balsošanai piedāvāto alternatīvu mērķis bija pārvarēt strupceļu saistībā ar nepopulāro līgumu par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Vaļu balsot par dažādajiem scenārijiem parlamenta deputāti izcīnīja paši, nobalsojot par procesa pārņemšanu no valdības rokām.

Alternatīvu vidū bija tādas iespējas kā bezvienošanās “Brexit”, muitas savienības saglabāšana un citas.

Parlaments tagad plāno samazināt scenāriju skaitu un pirmdien rīkot nākamo balsojumu kārtu.

Tomēr Vestminsteras gaiteņos ceturtdien skaļākie jaunumi no Terēzas Mejas. Lai gūtu kaut nedaudz lielāku atbalstu savam “Brexit” līgumam, Meja apsolījusi lielākajiem tā pretiniekiem, ka ir gatava atstāt amatu uzreiz pēc tam, ja viņas darījums tiek atbalstīts.

“Potenciāli esam pietuvojušies bezvienošanās “Brexit”, jo bez nekādām alternatīvām Lielbritānija tieši tā varētu pamest Eiropas Savienību. Deputāti gan vēl joprojām ir pārliecināti, ka šāda izstāšanās nenotiks, tomēr pienāks brīdis, kad par kaut ko būs jānobalso. Daži cilvēki uzskatīja, ka palikšana vienotajā tirgū tiks atbalstīta, bet tā tika noraidīta,” akcentē politikas analītiķis Alans Vagers.

Pašlaik izskanējuši pieņēmumi, ka vēlreiz par premjeres balsojumu tiks balsots vēl šonedēļ. Ja tas tiek noraidīts trešo reizi, pirmdien iecerētā balsojumu kārta par alternatīvām ir nākamā nozīmīgo balsojumu sarakstā.

0 Komentāru