Lielbritānijas ciemata aktīvisti saviem spēkiem iedzīvotājiem nodrošinājuši mobilos sakarus

0 Komentāru
Lielbritānijas ciemata aktīvisti saviem spēkiem iedzīvotājiem nodrošinājuši mobilos sakarus
IMAGO IMAGES / SCANPIX

Pēc politiķu neizpildītajiem solījumiem par mobilā interneta un slikto sakaru uzlabošanu, kāda Lielbritānijas ciemata vietējie aktīvisti izveidojuši savu tīklu un sakaru torņus, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

Nelielais un klusais Boverčalkes ciemats atrodas vien pusstundas attālumā no leģendārajiem Stounhendžas akmeņu krāvumiem. Šo apkārtni ik gadu apmeklē tūkstošiem cilvēku, tomēr ciemats turpat netālu gadiem ir izticis ar īpaši lēnu piesaisti gan interneta, gan mobilajiem sakariem. Ciemats atrodas visai dziļajā Čalkes ielejā, aizsargātā teritorijā – šie divi faktori spēlējuši par sliktu lielu sakaru torņu izbūvei.

Līdz ar to mobilais internets ciemata iedzīvotājiem palicis vien kā bonuss – ja paveicas noķert signālu.

Pretēji daudzu ciema iedzīvotāju teiktajam “Jums nesanāks!” aktīvisti nolēma vākt līdzekļus sava mobilā tīkla izveidei. Antenas izvietotas piecās vietās, tajā skaitā uz pašvaldības ēkas jumta. Un par pārsteigumu daudziem – viss strādā! Tagad iedzīvotājiem pieejams pat visai stabils pieslēgums un 4G internets. Tās ir labas ziņas iedzīvotājiem viņu ikdienas darīšanās, kā arī uzņēmējiem, piemēram, vietējam Sjū Lī izveidotajam hostelim, kurā viesiem beidzot būs pieejams mobilais pieslēgums.

Komanda, kas izveidoja šo pakalpojumu cer to paplašināt no piecām, līdz 80 antenām, kas nodrošinās stabilus sakarus vairāk nekā 1000 mājsaimniecībām. Arī vietējie iedzīvotāji uzskata, ka pieslēgums ir absolūta nepieciešamība. Tagad komanda jau saņēmusi valdības materiālo palīdzību projekta izvēršanā.

Un interese par šo veiksmes stāstu parādās arī ārpus Lielbritānijas. Divi Vācijas pilsētu pārstāvji jau pieteikuši vizīti Boverčalkē.

0 Komentāru