Lielbritānijai mēneša laikā jāsamazina savu darbinieku skaits diplomātiskajās misijās Krievijā

1 komentārs
Lielbritānijai mēneša laikā jāsamazina savu darbinieku skaits diplomātiskajās misijās Krievijā
Foto: Reuters / LETA

Krievija pret Lielbritāniju sestdien vērsusi vēl jaunus pretpasākumus. Lai izraidīto 23 britu diplomātu vietā nevarētu atbraukt citi, Londonai pieprasīts par 50 cilvēkiem samazināt Krievijā bāzētā britu ārlietu resora darbavietu skaitu.

Jau vēstīts, ka šonedēļ Rietumvalstis un Krievija apmainījās ar rekordliela skaita diplomātu izraidīšanām. Ar Lielbritāniju solidarizējās aptuveni 30 citas valstis.

Savukārt par to, ka Lielbritānijai jāsamazina darbinieku skaits savās diplomātiskajās misijās Krievijā, 31. martā paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija. Tās preses sekretāre Marija Zaharova to skaidroja ar nepieciešamību ievērot  paritāti. Pēc Zaharovas teiktā britu pusei Krievijā esot dislocēts par 50 cilvēkiem vairāk, nekā Maskavai britu salās. Ar neizpratni šo paziņojumu uzņēmusi Londona.

Laurijs Bristovs
Lielbritānijas vēstnieks Krievijā

Mums bija diskusijas ar Krievijas Ārlietu ministriju šeit Maskavā par mēriem, ko abas puses ir pieņēmušas pēc notikumiem Solsberijā. Es negribu par runāto ieslīgt detaļās, taču mēs analizēsim pārrunāto un pieņemsi atbilstošus lēmumus.

Saspīlējumu padziļināja Lielbritānijas muitas dienesta lēmums piektdienas vakarā pārmeklēt ”Aeroflot” lidmašīnu, kas ieradās Hītrovas lidostā no Maskavas. Britu dienesti neatklāj, ar ko bija saistīta pārmeklēšana, tikmēr Krievija to jau nosauca par provokāciju un iesniedza Londonai notu.

Krievija arī lūgusi ļaut tās diplomātiem apmeklēt uzbrukumā ar nervus paralizējošu vielu cietušo bijušā spiega Sergeja Skripaļa meitu Jūliju, kuras veselības stāvoklis esot strauji uzlabojies.

Paralēli sestdien savus diplomātus no konsulāta Sanktpēterburgā sāk izvest ASV. Kopumā Vašingtonai likts aizvākt 60 diplomātus.

Bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija 4. martā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Abi joprojām atrodas slimnīcā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu ”Novičok”.

1 komentārs