Lielbritānija, visticamāk, izstāsies no ES bez vienošanās

5 komentāri
Lielbritānija, visticamāk, izstāsies no ES bez vienošanās
Foto: Reuters / LETA

Lielbritānija, visticamāk, izstāsies no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās par abu pušu nākotnes attiecībām, intervijā laikrakstam “Sunday Times” paziņojis Lielbritānijas tirdzniecības ministrs Laiems Fokss, vainojot tajā Briseli.

Fokss paziņoja, ka izredzes uz “Breksitu” bez vienošanās tagad ir 60 pret 40 un par to atbildīgs Eiropas Komisijas (EK) “Breksita” sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē.

Viņš sacīja, ka Barnjē noraidījis Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas piedāvāto plānu ar pamatojumu, ka “nekad iepriekš nekas tāds nav darīts”. Ministrs paziņoja, ka ES dalībvalstīm tagad jāizlemj, vai tās vēlas saglabāt EK “ideoloģisko tīrību” uz dalībvalstu ekonomiku rēķina.

Starp Londonu un Briseli joprojām pastāv lielas domstarpības par jauno savstarpējās tirdzniecības kārtību un robežrežīmu starp Ziemeļīriju un Īrijas Republiku.

Principā vienošanās būtu jāpanāk līdz oktobrim, lai līdz 2019.gada martam, kad Lielbritānija pametīs ES, to paspētu ratificēt gan Eiropas Parlaments (EP), gan britu likumdevēji.

5 komentāri