Lielbritānijā virs Duvras baltajām klintīm izvietots milzīgs plakāts ar uzrakstu “Mēs joprojām mīlam ES”

0 Komentāru
Lielbritānijā virs Duvras baltajām klintīm izvietots milzīgs plakāts ar uzrakstu “Mēs joprojām mīlam ES”
EKRĀNUZŅĒMUMS

Lielbritānijā Eiropas Savienību (ES) atbalstošie aktīvisti virs Duvras baltajām klintīm, kas ir viens no valsts pazīstamākajiem objektiem, izvietojuši milzīgu plakātu ar uzrakstu “We still love EU” (“Mēs joprojām mīlam ES”).

Akcijas organizators Entonijs Huks internetā izvietojis no drona uzņemtu video ar plakātu, kurā vārds “mīlestība” attēlots kā Lielbritānijas karogs sirds formā.

Huks, kurš līdz šim bija Eiropas Parlamenta deputāts no Lielbritānijas liberāldemokrātu partijas, paziņoja, ka ar kopfinansēšanas palīdzību savācis vairāk nekā 10 000 mārciņu, lai samaksātu par 150 kvadrātmetru lielo plakātu “tiem, kuri novērtē mūsu attiecības ar ES”.

Plakāts arī paredzēts “tiem trim miljoniem ES pilsoņu, kuri Lielbritāniju dēvē par mājām; mūsu ģimenēm, draugiem, ārstiem, skolotājiem”.

Plakāts domāts “tiem, kuriem šis ir bailīgs, nemierīgs laiks”, pavēstīja Huks.

“Diemžēl mēs tagad nevaram apturēt breksitu, taču mēs varam sūtīt spēcīgu vēstījumu pasaulei, ka mēs joprojām mīlam Eiropu,” norādīja Huks. “Mēs varbūt dodamies prom, taču mēs joprojām vēlamies labas attiecības mūsu tuvākajiem kaimiņiem nākotnē.”

Iepriekš jau vēstīts, ka piektdien, 31. janvārī, stundu pirms pusnakts (sestdien plkst. 1.00 pēc Latvijas laika) Lielbritānija beidzot pamet Eiropas Savienību (ES).

Tomēr pārejas perioda dēļ, kas ilgs vismaz līdz 2020. gada beigām, pēc nozīmīgākā Lielbritānijas ģeopolitiskā pavērsiena, kopš briti zaudēja savu impēriju, praksē nekas īpašs vēl nemainīsies.

0 Komentāru