Lielbritānijā un Francijā sāk izmeklēšanu par pēdējā laika lielāko traģēdiju Lamanša šaurumā

0 Komentāru
Lielbritānijā un Francijā sāk izmeklēšanu par pēdējā laika lielāko traģēdiju Lamanša šaurumā
REUTERS/SCANPIX

Lielbritānijā un Francijā sākta izmeklēšana par pēdējā laika lielāko traģēdiju Lamanša šaurumā, kur, mēģinot no Francijas nokļūt Lielbritānijā, bojā gājuši 27 migranti, vēsta TV3 Ziņas.

Visai nesen Francija lēma par telšu pilsētiņas nojaukšanu pie Dankērkas. Tajā uzturējās migranti, kas vēlējās veikt šo bīstamo ceļojumu – pāri Lamanšam.

Netālu no Francijas krastiem migrantu laiva apgāzās un nogrima. Divi cilvēki no tās izglābti un atgūstas slimnīcā, pārējie noslīkuši. Šobrīd aizturēti četri cilvēki, kurus tur aizdomās par cilvēku kontrabandu. Abās valstīs notiek atbildīgo ministru krīzes sanāksmes, lai novērstu cilvēku upurus jūrā.

Žeralds Darmanērs, Francijas iekšlietu ministrs

“Vēl ir pāragri kaut ko teikt, mēs vēl nezinām apstākļus, kādos lietas notika. Taču nereti migranti desmitiem, dažkārt simtiem ieņem pludmali, lai tiktu pāri. Uz Angliju ar improvizētām laivām dodas arī kontrabandisti. Šajā pagaidu laivā vakar bojāgājušo vidū bija grūtnieces, bērni. Un diemžēl tas atkārtojas katru dienu vairāk nekā 20 gadu.”

Francijas prezidents Emanuels Makrons solījis, ka Francija neļaus Lamanšam kļūt par “kapsētu”. Kopš gada sākuma aizturēti vismaz 1500 cilvēku kontrabandisti. Četri saistībā ar konkrēto traģēdiju.

Tikmēr otrpus Lamanšam uz Francijas amatpersonu sacīto reakcija ir visai skeptiska, uzskatot, ka darīts ir pārāk maz.

Pola Eliota, uzņēmēja, Doveras iedzīvotāja

“Manuprāt, Francija nepietiekami daudz seko līdzi cilvēkiem, kuri ierodas Francijā. Viņi jau tajās migrantu nometnēs pie jūras neuzrodas nez no kurienes. Viņiem sākumā jāiekļūst valstī. Tāpēc daudz vairāk jākontrolē savas robežas un tie, kuri tās pārkāpj. Migrantiem nav jānonāk Doverā.”

Lamanša šaurumu šogad šķērsojuši jau vairāk nekā 25 000 cilvēku, kas ir aptuveni trīs reizes vairāk nekā visā 2020. gadā. Atbildi Lielbritānijai nav palikusi arī Francija, sakot, ka krīzi veicina arī fakts, ka tiem, kuri tomēr šķērsojuši Lamanšu vēlāk ir samērā viegli legalizēties.

0 Komentāru