Lielbritānijā un daudzviet pasaulē piemin mūžībā aizgājušo princi Filipu

0 Komentāru
Lielbritānijā un daudzviet pasaulē piemin mūžībā aizgājušo princi Filipu
REUTERS/SCANPIX

Lielbritānijā un daudzviet citur pasaulē piemin mūžībā aizgājušo karalienes Elizabetes dzīvesbiedru princi Filipu.

Lielbritānijā, Gibraltārā, Austrālijā un vēl daudzviet citur pasaulē ar lielgabalu zalvēm pieminēts mūžībā aizgājušais princis Filips. Zalves veiktas pusdienas laikā pēc Londonas laika.

Otrā pasaules kara laikā princis Filips dienēja flotē. Pēdējos gados bija  lorda-admirāļa godā.

Iepriekš šāda mēroga ceremonija veikta tikai divas reizes: pēc karalienes Viktorijas nāves 1901. gadā un pēc bijušā premjera Vinstona Čērčila nāves 1965. gadā.

Tikmēr pie Bekingemas pils Londonā arī sestdien turpina gult ziedi.

Edinburgas hercogs, Lielbritānijas karalienes Elizabetes II vīrs, mira 9. aprīlī, vien divus mēnešus pirms savas simtgades.

Pie visām valdības un oficiālajām ēkām šobrīd karogi ir pusmastā. Šādā stāvoklī tie jāsaglabā līdz pat bērēm. Vienīgais izņēmums ir Karaliskais standarts  virs Vindzoras pils, kurš nekad netiek nolaists.

Kā sestdien paziņojuši Bekingemas pils pārstāvji, piektdien mūžībā aizgājušā Edinburgas hercoga, Lielbritānijas karalienes Elizabetes II vīra prinča Filipa bēres notiks nākamajā sestdienā Vindzoras pils Sv.Jura kapelā.

Pirms bēru ceremonijas princis Filips visā Lielbritānijā tiks pieminēts ar klusuma brīdi.

Covid-19 pandēmijas dēļ bēres norisināsies šaurā lokā, bet ceremonijai varēs sekot televīzijas tiešraidē. Karaļnams arī aicinājis britus nepulcēties pie Vindzoras pils, bet pieminēt aizgājēju katram savās mājās.

Paziņojumā norādīts, ka uz sava vectēva bērēm no ASV ieradīsies princis Harijs, bet viņa sievai Meganai Mārklai, kas gaida ģimenes pieaugumu, ārsti ieteikuši nedoties tālajā ceļā.

0 Komentāru