Lielbritānijā tūkstošiem cilvēku video tiešraidē seko līdzi piekūnu pāra dzīvei

0 Komentāru
Lielbritānijā tūkstošiem cilvēku video tiešraidē seko līdzi piekūnu pāra dzīvei
WAKEFILED PEREGRINE PROJECT

Kamēr tūkstoši Latvijā seko līdzi jūras ērgļu dramatiskajiem dzīves pavērsieniem tepat pie mums, Anglijas rietumos desmitiem tūkstoši video tiešraidē seko līdzi lielo piekūnu pāra ikdienas gaitām, vēstaTV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Rietumjorkšīras lielo piekūnu pāra dzīve pilsētas katedrāles tornī izveidotajā ligzdā kļuvusi par teju vai skatītāko tiešraides pārraidi Lielbritānijā. Un ne tikai – putnu ikdienu cilvēki vēro arī Argentīnā, Austrālijā un citviet pasaulē. Šodien piekūnu pāra Franciska un Džūlijas ligzdā izperētas trīs olas.

“Viņi izskatās labi un ir jauki,” sajūsmā dalās piekūnu tiešsaistes projekta autors Franks Hikenbaums.

Ideja par tiešsaistes kameras izvietošanu pie katedrāles torņa parādījusies pērn, kad šeit uzslieta pirmā putnu ligzda. Tās autori norāda, ka cilvēkiem putnu vērošana ir kā relaksācija un mierinājums šajā trauksmainajā pandēmijas laikā.

Piekūnu tiešsaistes projekta autors Franks Hikenbaums

“Šie ir vieni no ātrākajiem putniem visā pasaulē, un tie dzīvo tieši šeit, pilsētas centrā. Covid-19 ietekmē mūs, bet putni turpina savu ikdienu, kas nebūt nav viegla. Cilvēkiem tas rada prieku un iespēju apstāties, padomāt par dzīvības nozīmi.”

Kamerā redzētais cilvēkos izsauc visdažādākās emocijas. Francisks regulāri Džūlijai piegādā maltīti, bet Džūlija ne uz mirkli neatstāj savus gaidāmos pēcnācējus. Ja viss noritēs bez starpgadījumiem, pirmie mazuļi šajā ligzdā varētu izšķilties aprīļa beigās.

Lasi vēl:

0 Komentāru