Komentāri
Lielbritānija soli no vēlēšanām, kas draud mainīt gadsimtiem seno politisko sistēmu
FOTO: SCANPIX

Lielbritānija atrodas vien divas dienas no vēlēšanām, kas draud mainīt gadsimtiem seno politisko sistēmu. Pietiekami liela daļa Anglijas iedzīvotāju, tuvu pie 15% gatavi balsot par eiroskeptiķiem un austrumeiropiešu nīdējiem Neatkarības partiju jeb UKIP. Uzvara gan visticamāk pienāksies vai nu leiboristiem vai konservatīvistiem, un, ja uzvarēs pēdējie, Lielbritānijā notiks referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Cīņa par uzvaru vēlēšanās ir tik sīva, ka aptaujās divas lielākās partijas iet punkts punktā. Pēc pēdējiem BBC rīcībā esošajiem datiem šobrīd valdošie konservatīvisti atkal nonākuši vadībā ar 34%, kamēr leiboristiem ir par punktu mazāk. Ja tāda pati aina atklāsies vēlēšanās ceturtdien, tad premjers paliks tas pats iepriekšējais – Deivids Kamerons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Un viņam būs jātur dotais solījums – jāorganizē referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības. Šādi paziņojumi vien jau izsauc pamatotu nedrošību biznesa aprindās un satraukumu Briselē.

Kamerons draud – ja pie varas atgriezīsies leiboristi, sāksies haoss, tiks celti nodokļi un palielināti valdības tēriņi. Tie, savukārt, Kameronam pārmet valsts biedēšanu ar referendumu.

Lai arī vēl pārāk neliels, tomēr būtisks ir Anglijas Neatkarības partijas, UKIP atbalsts – 14%. Viņi neslēpj nepatiku pret viesstrādniekiem, īpaši no Austrumeiropas. Pieaugoša šī spēka popularitāte var nozīmēt, ka Anglijai var nākties domāt par koalīcijas valdību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl