Lielbritānija sola atbalstīt Ukrainu un saglabāt spiedienu uz Krieviju

0 Komentāru
Lielbritānija sola atbalstīt Ukrainu un saglabāt spiedienu uz Krieviju

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības nemazinās valsts atbalstu krīzē nonākušajai Ukrainai, paziņojis Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs Boriss Džonsons.

Viesojoties Ukrainā, viņš nosodījis Krieviju un paudis atbalstu Vācijas un Francijas centieniem nostiprināt ilgtermiņa pamieru. Džonsons arī paziņojis, ka Lielbritānija stingri iestāsies par Krievijai noteikto ekonomisko sankciju saglabāšanu.

“Ukrainas krīze ir viena no pasaules lielākajām netaisnībām šobrīd. Ir pilnīgi skaidrs, ka Ukraina kļuvusi par absolūti nepieņemamas Krievijas agresijas upuri, un vēlos apliecināt, ka Lielbritānijas valdība ir simtprocentīgi apņēmusies saglabāt spiedienu uz Krieviju,” teic Džonsons.

Atbalstu Ukrainai krīzes apstākļos izrāda arī citas valstis. Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis devies vairāku dienu vizītē uz Kijevu, lai tiktos ar valsts augstākajām amatpersonām. Savukārt vēlāk šajā mēnesī plānota ASV prezidenta amata kandidātes Hilarijas Klintones tikšanās ar Ukrainas prezidentu.

0 Komentāru