Lielbritānijā pirmo Covid-19 vakcīnas devu līdz šim saņēmuši 12 miljoni iedzīvotāju

2 komentāri
Lielbritānijā pirmo Covid-19 vakcīnas devu līdz šim saņēmuši 12 miljoni iedzīvotāju
IMAGO IMAGES / SCANPIX

Lielbritānijā vakcinēšana pret Covid-19 turpinās ātrā tempā salīdzinājumā ar lielu daļu citu pasaules valstu, ārstiem arī dodoties mājas vizītēs, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Pirmo vakcīnas devu Lielbritānijā saņēmuši jau vairāk nekā 12 miljoni cilvēku, bet otro – pusmiljons. Paralēli potes saņemšanai vakcinācijas centros ārsti dodas arī mājas vizītēs pie cilvēkiem, kuri nespēj tikt līdz ārsta kabinetam.

“Cilvēki ir ļoti priecīgi, ka mēs varam atnākt pie viņiem, jo viņi nevar nokļūt līdz mums!” atzīst ģimenes ārste Liza Leija.

Lasi vēl: Lielbritānija jauna Covid-19 paveida dēļ aizliedz valstī ieceļot no Dienvidamerikas un Portugāles

Britu salās vēl joprojām ir strikti izolācijas režīma noteikumi un patlaban atvieglojumi nav plānoti. Valdība ir pārliecināta, ka līdz maijam spēs vakcinēt visus cilvēkus pēc 50 gadu vecuma. Ministri gan norāda, ka neplāno īpašas vai obligātas Covid-19 potēšanas pases vai arī elektroniskus apliecinājumus, kā tas paredzēts citās valstīs.

Lielbritānijas Covid-19 vakcinēšanas ministrs Nadims Zahavi

“Es domāju, ka šī ir pareiza pieeja – mums ir jārada vide, kurā cilvēki grib vakcinēties, nevis viņi jāpiespiež ar pasi vai ko citu. Ja citās valstīs šāds pierādījums būs vajadzīgs, tad to, protams, varēs saņemt no sava ģimenes ārsta. To varēs uzrādīt kā apliecinājumu.”

Lielbritānijā svētdien reģistrēti teju 16 000 Covid-19 gadījumi. Lai gan inficēšanās līmenis valstī ir augsts, tas turpina kristies.

Ieskaties arī šeit: Kā darbojas “AstraZeneca” un Oksfordas Universitātes zinātnieku izstrādātā Covid-19 vakcīna?

2 komentāri