Lielbritānija paziņo par plānu “sadzīvot ar Covid-19” un atcels gandrīz visus ierobežojumus

30 komentāri
Lielbritānija paziņo par plānu “sadzīvot ar Covid-19” un atcels gandrīz visus ierobežojumus
REUTERS / SCANPIX

Lielbritānijā mēneša beigās tiks atcelti gandrīz visi Covid-19 ierobežojumi, pirmdienas, 5.jūlija, vakarā apstiprināja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.

Džonsons paziņojis par plānu “sadzīvot kopā ar Covid-19”, atceļot valstī lielāko daļu Covid-19 ierobežojumu – sejas masku valkāšana vairs nebūs obligāta prasība un Anglijas Covid-19 bloķēšanas ceļveža pēdējā posmā  tiks atceltas prasības par distancēšanos, apstiprināja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons. Tāpat tiks atcelta prasība par darbu no mājām, jo ​​beigsies 16 mēnešu ierobežojumi ikdienas dzīvē.

Ministru prezidents paredzējis, ka pēdējais solis par ierobežojumu atvieglošanu, kā plānots, sekos 19. jūlijā. To apstiprinās 12. jūlijā pēc jaunāko datu par Covid-19 izplatību valstī pārskatīšanas.

Tuvākajās dienās sekos nākamie Covid-19 drošības pasākumu atvieglojumi, kas attieksies uz skolas burbuļiem, ceļošanu un pašizolāciju. Skolēni vairs netiks masveidā sūtīti uz mājām, lau uzturētos tā sauktajos skolas burbuļos.

Vienlaikus viņš teica, ka pats, pat atceļot likumā noteikto prasību lietot sejas masku publiskās iekštelpās, turpinās pārpildītās vietās to valkāt “kā pieklājas”.

Džonsons sacīja, ka lielākās daļas juridisko ierobežojumu izbeigšana Anglijā ir saistīta ar vakcīnas pret Covid-19 ieviešanas panākumiem, pārtraucot saikni starp Covid-19 inficēšanās gadījumiem un nāves gadījumiem.

Vienlaikus viņš brīdināja, ka diemžēl pēc ierobežojumu atvieglojumu ieviešanas jāsamierinās ar augstāku Covid-19 nāves gadījumu īpatsvaru.

Viņš piebilda: “Mēs riskējam, vai nu atvērties ļoti sarežģītā laikā, kad vīrusam ir priekšrocības, – gada aukstajos mēnešos – jeb atkal visu ierobežojumu mīkstināšanu atlikt līdz nākamajam gadam.”

Prasība par pašizolāciju tiem, kuru Covid-19 testa rezultāti ir pozitīvi, turpināsies, sacīja Džonsons, taču viņš ierosināja, ka drīz būs jauni noteikumi, kas attieksies uz pilnībā pret Covid-19 vakcinēto cilvēlu kontaktēšanās iespējam.

Veselības sekretārs Sajids Javids sacīja deputātiem, iespējams, otrdien paziņos par jaunu režīmu ciešiem kontaktiem.

Neviena cita pasaules valsts nav mēģinājusi atcelt attiecīgus Covid-19 ierobežojumus kā Lielbritānija, ņemot vērā strauji augošo saslimšanas gadījumu skaitu saistībā ar jaunā, infekciozākā Delta varianta izplatību.

Ir eksperti, kas iesaka ar Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu nogaidīt līdz rudenim, kad Lielbritānijā visiem pieaugušajiem būs iespēja saņemt otro vakcīnas devu.

Lielbritānijā naktsklubi atkal pirmo reizi kopš pandēmijas sākuma vērs vaļā durvis, savukārt bāros atgriezīsies iespējas pasūtīt dzērienus.

Komentējot Džonsona paziņojumu, leiboristu līderis sers Keirs Starmers sacīja, ka “visu piesardzības pasākumu atcelšana vienā piegājienā laikā, kad infekcijas līmenis palielinās, ir neapdomīgs,” ierosinot sejas maskas turpināt nēsāt slēgtās telpās un sabiedriskajā transportā.

30 komentāri