Lielbritānijā mazina Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus

1 komentārs
Lielbritānijā mazina Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus
AFP/SCANPIX

Ilgi gaidīts notikums Anglijā – tikai tagad tur durvis atkal vēruši krogi, frizētavas un citas izklaides vietas. Vairāku mēnešu garumā tās bija slēgtas koronavīrusa izplatība dēļ.

Nelielas frizētavas īpašniece Stefanija Hedlija darbu atsāka uzreiz pēc trīs mēnešu ilgo ierobežojumu atcelšanas. Viņas salons gan atrodas tikai dažu kilometru attālumā no Lesteras, pilsētas, kuras teritorijā ar Covid-19 no jauna saslimušo skaits ir iespaidīgs – trīs reizes vairāk nekā nākamajai pilsētai sarakstā ar lielu vīrusa izplatību.

Tā kā salons ir tuvu Lesterai, viņa seko līdzi, lai starp klientiem nebūtu šīs pilsētas iedzīvotāju.

“Veicot pierakstus, esmu piefiksējusi jebkura klienta telefona numuru. Man ir nācies atteikt dažiem no klientiem, taču kopumā lielākā daļa nav no Lesteras,” stāsta Hedlija.

Viens no pirmajiem klientiem bija 23 gadus vecais Luiss Airis, kurš darbojas preču piegādes jomā, viņš saka: “Esmu novērojis, ka cilvēki pārsvarā atceras par distancēšanos, regulāri mazgā rokas. Tāpēc neredzu šķēršļus, kāpēc slēgtās iestādes nevar pamazām atsākt darbu.”

Starp iestādēm, kas atkal sāks darboties, ir arī krogi. Tiesa, saglabājoties vairākiem piesardzības pasākumiem – roku dezinfekcijai un distancēšanai. Tiesa, ierasto divu metru vietā pēc krodzinieku spiediena distance samazināta līdz metram.

Jaunatklāto inficēšanās gadījumu skaits Lielbritānijā pēdējā laikā samazinās, tomēr premjers Boriss Džonsons jau izteicis brīdinājumu, – ja epidemioloģiskā situācija pasliktināsies, došanās uz krodziņu atkal var tikt liegta.

“Šie apstākļi nav viennozīmīgi vērtējami. No vienas puses, cilvēki ir noguruši no sēdēšanas mājās, no otras – vīruss nekur nav pazudis. Tas ir lipīgs un joprojām nāvējošs. Vēl ekonomiskā puse, kas var novest pie daudzu biznesu slēgšanas. Galvenais, lai cilvēki spēj rīkoties saprātīgi un atbildīgi,” norāda Džonsons.

Apvienotajā Karalistē ir visaugstākā Covid-19 ietekme Eiropā ar gandrīz 44 000 apstiprinātu nāves gadījumu.

Premjera Džonsona izsludinātie atvieglojumi attiecas tikai uz Angliju. Citās karalistes daļās – Velsā, Skotijā un Ziemeļīrijā – vietējās iestādes nosaka savus ierobežošanas pasākumus, kas var būt atšķirīgi.