Lielbritānijā lai iegrožotu Covid-19 izplatību uz četrām nedēļām tiks ieviesta karantīna

1 komentārs
Lielbritānijā lai iegrožotu Covid-19 izplatību uz četrām nedēļām tiks ieviesta karantīna
AFP / SCANPX

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons sestdien paziņojis, ka no ceturtdienas valstī uz četrām nedēļām tiek ieviesta karantīna, lai iegrožotu jaunā koronavīrusa izplatību.

Šai laikā būs atvērti tikai ikdienā nepieciešamo preču veikali, tiks slēgtas izklaides un brīvā laika pavadīšanas vietas, bet krogi, bāri un restorāni varēs piedāvāt ēdienus vienīgi līdzņemšanai vai piegādāt tos mājās. Savukārt skolas un augstākās izglītības iestādes turpinās darbu.

Lasi vēl – Covid-19 krīze: daudzviet ES veselības aprūpes sistēma ir sabrukuma priekšā

“Ir laiks rīkoties, jo izvēles nav,” Džonsons uzsvēris, televīzijā uzrunājot sabiedrību no Dauningstrītas.

Pēc viņa teiktā, “vīruss izplatās straujāk par mūsu zinātnisko padomnieku sliktākajām prognozēm”.

Kopējais apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Lielbritānijā sestdien pārsniedzis miljonu, un aizvadītajā diennaktī reģistrēti gandrīz 22 000 jauni gadījumi.

Saslimstības rādītāju ziņā Lielbritānija gan atpaliek no Francijas un Spānijas, bet mirstība no vīrusa izraisītās slimības Covid-19 valstī ir augstākā Eiropā – kopš pandēmijas sākuma tā prasījusi vairāk nekā 45 000 cilvēku dzīvības.

“Ziemassvētki šogad būs citādi, iespējams, pat ļoti citādi, tomēr es no visas sirds ceru un ticu, ka ar izlēmīgu rīcību mēs spēsim panākt, ka ģimenes visā valstī varēs būt kopā,” piebildis premjers.

1 komentārs