Lielbritānija karantīnas režīmu pagarina par trim nedēļām

Pievienot komentāru
Lielbritānija karantīnas režīmu pagarina par trim nedēļām
PA / SCANPIX

Lielbritānijas valdība ceturtdien nolēmusi pagarināt stingrā karantīnas režīma termiņu vēl par vismaz trim nedēļām, pavēstīja ārlietu ministrs Dominiks Rābs.

Ja karantīnas režīms tagad tiktu atvieglots, “vīrusa uzliesmojumā rastos otras kulminācijas risks un tiktu izjaukts progress, ko mēs līdz šim esam panākuši”, nodarot vēl lielāku kaitējumu ekonomikai, žurnālistiem sacīja Rābs.

“Sliktākais, ko mēs šobrīd varam darīt, ir atvieglot ierobežojumus pārāk agri, tāpēc pašreizējie ierobežojumi paliks spēkā,” viņš sacīja.

“Jebkādas izmaiņas attiecībā uz mūsu sociālās distancēšanās pasākumiem radītu risku, ka būtiski var palielināties vīrusa izplatība.”

Rābs šobrīd darbojas kā premjerministra Borisa Džonsona vietnieks, kurš pats atlabst pēc ārstēšanās slimnīcā, kur bija nonācis pēc saslimšanas ar Covid-19.

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību, Lielbritānijas valdība 23.martā izsludināja trīs nedēļas ilgu ārkārtējo stāvokli, slēdzot visu “nesvarīgo” veikalu darbu un pakalpojumu sniegšanu, kā arī aizliedzot jebkādu pulcēšanos, par kuru tiek uzskatīta arī trīs personu satikšanās.

Lielbritānijā no koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 mirušo skaits pietuvojies 14 000.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!