Lielbritānija ir gatava uzsākt sarunas par “Brexit”

Komentāri
Lielbritānija ir gatava uzsākt sarunas par “Brexit”
REUTERS/LETA

Pirmdien, 19. jūnijā, sāksies sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), paziņojusi Lielbritānijas valdība.

“Pirmā sarunu kārta, kuru rezultātā Apvienotā Karaliste aizies no Eiropas Savienības, sāksies pirmdien, 19. jūnijā,” teikts ES lietu ministrijas “Brexit” departamenta paziņojumā.

Paziņojuma publiskošanu ceturtdien saskaņojis Lielbritānijas “Brexit” ministrs Deivids Deiviss un Eiropas Komisijas (EK) sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē.

Kā ziņots, pagājuša gada jūnijā notikušajā referendumā 52% britu nobalsoja par izstāšanos no ES, savukārt premjerministre Terēza Meja šā gada martā oficiāli informēja ES par Londonas lēmumu no bloka aiziet, uzsākot divus gadus ilgās sarunas par izstāšanos.

Lielbritānija ir pirmā ES dalībvalsts, kas izlēmusi izstāties no bloka.

Sarunu sākums jau iepriekš bija paredzēts nākamnedēļ, taču pēc 8.jūnijā notikušajām Lielbritānijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām, kurās Mejas vadītie konservatīvie zaudēja absolūto vairākumu, izskanēja runas, ka sarunu sākums, iespējams, tiks atlikts.

Lai gan premjerministre atkārtoti akcentējusi, ka iecerētais sarunu grafiks netiek mainīts, pieaug uz viņu izdarītais spiediens, lai panāktu atteikšanos no iecerētā tā dēvētā “smagā Breksita”.

Lasi vēl