Lielbritānija ir gatava uzsākt sarunas par “Brexit”

Komentāri
Lielbritānija ir gatava uzsākt sarunas par “Brexit”
REUTERS/LETA

Pirmdien, 19. jūnijā, sāksies sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), paziņojusi Lielbritānijas valdība.

“Pirmā sarunu kārta, kuru rezultātā Apvienotā Karaliste aizies no Eiropas Savienības, sāksies pirmdien, 19. jūnijā,” teikts ES lietu ministrijas “Brexit” departamenta paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Paziņojuma publiskošanu ceturtdien saskaņojis Lielbritānijas “Brexit” ministrs Deivids Deiviss un Eiropas Komisijas (EK) sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē.

Kā ziņots, pagājuša gada jūnijā notikušajā referendumā 52% britu nobalsoja par izstāšanos no ES, savukārt premjerministre Terēza Meja šā gada martā oficiāli informēja ES par Londonas lēmumu no bloka aiziet, uzsākot divus gadus ilgās sarunas par izstāšanos.

Lielbritānija ir pirmā ES dalībvalsts, kas izlēmusi izstāties no bloka.

Sarunu sākums jau iepriekš bija paredzēts nākamnedēļ, taču pēc 8.jūnijā notikušajām Lielbritānijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām, kurās Mejas vadītie konservatīvie zaudēja absolūto vairākumu, izskanēja runas, ka sarunu sākums, iespējams, tiks atlikts.

Lai gan premjerministre atkārtoti akcentējusi, ka iecerētais sarunu grafiks netiek mainīts, pieaug uz viņu izdarītais spiediens, lai panāktu atteikšanos no iecerētā tā dēvētā “smagā Breksita”.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl