Lielbritānija gatavojas samazināt atkarību no ārvalstu mediķiem

Pievienot komentāru
Lielbritānija gatavojas samazināt atkarību no ārvalstu mediķiem
FOTO: LETA

Lielbritānija paziņojusi, ka mācīs lielāku skaitu ārstu, lai pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) valsts vairs nebūtu atkarīga no ārvalstu mediķiem, – ar šādu paziņojumu nācis klajā Lielbritānijas veselības ministrs Džeremijs Hants.

Ministrs atklājis, ka pašreiz ceturtā daļa Lielbritānijas ārstu ir no ārvalstīm. Viņš piebildis, ka nav pareizi importēt ārstus no nabadzīgākām valstīm, kamēr pašā Lielbritānijā ir daudz cilvēku, kas izmisīgi vēlas studēt medicīnu.

Hants paziņoja, ka no 2018. gada septembra Lielbritānija ik gadu mācīs papildu pusotru tūkstoti ārstu. Tikmēr Eiropas Padome pauž satraukumu par naida noziegumu skaita pieaugumu Lielbritānijā.

Reklāmas kampaņa pirms referenduma par izstāšanos no ES esot viens no cēloņiem pret ārzemniekiem vērsto naidīgo noskaņojumu pieaugumam.

Eiropas Padomes Komisija pret rasismu un neiecietību publicējusi ziņojumu, kurā nosodīts “izteikti neiecietīgais politiskais diskurss Apvienotajā Karalistē, kas īpaši vērsts pret imigrāciju”.

Jau ziņots, ka Apvienotās Karalistes premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka Lielbritānija izstāšanās procesu no ES iedarbinās līdz nākamā gada marta beigām.