Lielbritānija gatavojas neprognozējamākām vēlēšanām Karalistes vēsturē

0 Komentāru
Lielbritānija gatavojas neprognozējamākām vēlēšanām Karalistes vēsturē
FOTO: SCANPIX

Lielbritānijas partijas šodien vēl pēdējo dienu steidz pārliecināt vēlētājus pirms rīt gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Sabiedriskās domas aptaujas gan liecina, ka šoreiz neviena no partijām nesaņems pietiekami lielu atbalstu, lai iegūtu dominējošo vairākumu. 

Šīs būs visneprognozējamākās vēlēšanas, kādas Apvienotajā Karalistē pieredzētas pašreizējās paaudzes dzīves laikā – tā uzskata eksperti. Pēc piecas nedēļas ilgušās kampaņas ne pašreizējā premjerministra pārstāvētajiem konservatīvajiem, nedz opozīcijā esošajiem Eda Milibenda vadītajiem leiboristiem nav izdevies iegūt nepārprotamu pārsvaru, un rīt gaidāmo vēlēšanu iznākums, domājams, radīs vēl lielāku neskaidrību par nākotni.

Turklāt jauns pētījums – par pārsteigumu daudziem – ir atklājis, ka rezultātus varētu izšķirt imigrantu balsis, ko priekšvēlēšanu kampaņā lielākā daļa partiju atstāja novārtā. Šajās vēlēšanās aptuveni katrs desmitais balsotājs būs dzimis ārvalstīs – tie kopumā ir četri miljoni cilvēku – kas ir tik pat daudz cik pret imigrantiem noskaņotajai UKIP partijai ir vēlētāju.

Likmes šoreiz ir augstākas arī tāpēc, ka no vēlēšanu rezultātiem var būt atkarīgas arī Lielbritānijas turpmākās attiecības ar Eiropas Savienību. Pašreizējais premjerministrs Deivids Kamerons savas partijas uzvaras gadījumā ir solījis sarīkot referendumu par Lielbritānijas izstāšanos no savienības.

0 Komentāru