Lielbritānijā degvielas piegāžu kavēšanās dēļ dažviet to paniski izpērk

38 komentāri
Lielbritānijā degvielas piegāžu kavēšanās dēļ dažviet to paniski izpērk
ZUMAPRESS/SCANPIX

Kravas auto šoferu trūkuma dēļ Lielbritānijas uzpildes stacijās joprojām kavējas degvielas piegādes, vēsta TV3 Ziņas.

Tāpēc vairākus benzīntankus nācies slēgt, savukārt uzpildes stacijās, kas turpina darboties, automašīnas jau vairākas dienas stāv garās rindās.

Novērots arī, ka daži klienti degvielu sākuši iepirkt paniski, tāpēc vietām ieviesti ierobežojumi, cik litru ļauts iegādāties.

Lielbrinānijas autovadītājs

“Apskatieties, manas mašīnas tvertne ir tukša. Kā es pirmdien aizbraukšu uz darbu? Saprotiet, man jau apnicis. Esmu bijis trīs uzpildes stacijās.”

Naftas pārstrādes rūpnīcās degvielas netrūkst, bet kavējas tās piegāde benzīntankiem kravas automašīnu vadītāju trūkuma dēļ. Pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) būtiski mazinājies Austrumeiropas izcelsmes šoferu-viesstrādnieku skaits Lielbritānijā.

Lai krīzi risinātu, britu valdība plāno uz laiku atvieglotā kārtībā izniegt vairākus tūkstošus pagaidu vīzu ārzemju šoferiem.

Britu laikraksti plaši ziņo par šo problēmu, ko izraisījusi koronavīrusa pandēmija un Lielbritānijas izstāšanas no Eiropas Savienības (ES), radot krīzi pārvadājumu sektorā.

Taču Lielbritānijas satiksmes ministrs Grānts Šaps uzstāj, ka valstī nav novērojams degvielas deficīts un valdība īsteno pasākumus kravas automobiļu šoferu piesaistīšanai.

38 komentāri