Lielbritānijā apstiprināti pirmie koronavīrusa gadījumi

5 komentāri
Lielbritānijā apstiprināti pirmie koronavīrusa gadījumi
REUETERS / SCANPIX

Lielbritānijā piektdien apstiprināti divi saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Abi saslimšanas gadījumi konstatēti vienas ģimenes locekļiem, pacientiem tiek sniegta medicīniskā aprūpe.

Šobrīd netiek sniegta plašāka informācija par pacietu identitāti un lokāciju.

“Mēs varam apstiprināt, ka diviem pacientiem Anglijā, kuri ir vienas ģimenes locekļi, koronavīrusa testi ir pozitīvi,” paziņoja Anglijas veselības aprūpes augstākā amatpersona Kriss Vitijs, piebilstot, ka viņi ir “speciālistu aprūpē.”

“Nacionālas veselības aprūpes dienests ir ārkārtīgi labi sagatavojies un ir pieradis tikt galā ar infekcijām un jau ātri strādā, lai identificētu personas, ar kurām kontaktējušies pacienti, lai novērstu tālāku izplatīšanos,” sacīja Vitijs. “Mēs gatavojāmies Lielbritānijā jaunā koronovīrusa gadījumiem, un mums ir spēcīgi infekcijas kontroles pasākumi, lai reaģētu nekavējoties.”

Viņš piebilda, ka Lielbritānija strādā cieši kopā ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO) un starptautisko sabiedrību, “lai nodrošinātu, ka mēs esam gatavi visām varbūtībām”.

Iepriekš jau vēstīts, ka Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 213 cilvēkiem, savukārt apstiprināto infekcijas gadījumu skaits ir palielinājies līdz 9692, piektdien paziņoja valdība.

No 43 jaunajiem nāves gadījumiem pēdējās diennakts laikā 42 ir reģistrēti uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē, ziņoja Nacionālā veselības komisija.

43 jauni nāves gadījumi ir lielākais to skaita pieaugums vienā diennaktī.

Pēdējās diennakts laikā arī apstiprināti 1982 jauni infekcijas gadījumi. Vēl 102 000 cilvēku atrodas medicīniskā novērošanā ar iespējamiem šī vīrusa izraisītas respiratorās slimības simptomiem.

Lasi vēl PVO saistībā ar koronavīrusa infekciju izsludina starptautisko ārkārtas situāciju

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

5 komentāri