Lielbritānijā aizturēts vēl viens Latvijas valstspiederīgais, kurš tiek apsūdzēts cilvēku paverdzināšanas lietā

Komentāri
Lielbritānijā aizturēts vēl viens Latvijas valstspiederīgais, kurš tiek apsūdzēts cilvēku paverdzināšanas lietā
Septembrī britu likumsargu operācijas gaitā atrasti desmit Latvijas pilsoņi, kas, kā uzskatīja policija, bija kļuvuši par cilvēktirdzniecības upuriem. (AFP/LETA)

Lielbritānijā paverdzināšanas un cilvēktirdzniecības lietā aizturēts vēl viens Latvijas valstspiederīgais – 24 gadus vecais Mareks Kaira, pavēstīja policija. Viņš tiek apsūdzēts noziedzīgos nodomos saistībā ar paverdzināšanu un ekspluatāciju.

Kairu piektdien, 13. oktobrī, Donkasteras lidostā aizturējusi Dienvidjorkšīras policija.

Kaira aizturēts, likumsargiem turpinot izmeklēšanu mūsdienu verdzības un cilvēktirdzniecības lietā, kurā pieciem cilvēkiem pēc pagājušajā mēnesī veiktās operācijas jau izvirzītas apsūdzības.

“Šī aizturēšana un apsūdzība seko vērienīgai operācijai, kas septembrī tika veikta Dārbi. Tās gaitā tika aizturēti seši cilvēki, no kuriem pieciem izvirzītas apsūdzības, un viņi atrodas apcietinājumā, bet viena, saistībā ar kuru turpinās izmeklēšana, ir atbrīvota,” paskaidroja detektīvs seržants Kārls Četvins.

Iepriekš šajā lietā aizturētie Latvijas valstspiederīgie ir Ainars Pelcis (53), Ilgvars Pelcis (32), Kārlis Aleksandrovs (41), Magdalena Kleina (54) un Jolanta Pelce (35).

Septembrī britu likumsargu operācijas gaitā atrasti desmit Latvijas pilsoņi, kas, kā uzskatīja policija, bija kļuvuši par cilvēktirdzniecības upuriem.

Atrastie Latvijas pilsoņi Lielbritānijā strādājuši par ļoti nelielu atlīdzību. Policijai ir aizdomas, ka upuri nav varējuši piekļūt bankas kontiem, kas bijuši atvērti uz viņu vārda.

Lasi vēl