Lielbritānijā 99 gadus vecs kara veterāns ziedojumos mediķiem savāc vairāk nekā 2,4 miljonus sterliņu mārciņu

1 komentārs
Lielbritānijā 99 gadus vecs kara veterāns ziedojumos mediķiem savāc vairāk nekā 2,4 miljonus sterliņu mārciņu
REUTERS / SCANPIX

Lielbritānijā 99 gadus vecam kara veterānam izdevies ziedojumos savākt vairāk nekā 2,4 miljonus sterliņu mārciņu (aptuveni 2,7 miljoni eiro), lai palīdzētu Nacionālajam veselības dienestam cīņā ar Covid-19, vēsta raidorganizācija BBC.

Sākotnēji 99 gadus vecais Toms Mūrs bija iecerējis ziedojumos savākt vismaz 1000 sterliņu mārciņu (1150 eiro), taču viņa rīkotā labdarības kampaņa guvusi lielu atsaucību visā pasaulē. Kopš kampaņas sākuma pagājušajā nedēļā un  līdz šim brīdim ziedojuši jau vairāk nekā 118 000 cilvēku.

Labdarības kampaņas laikā kara veterāns savā dārzā apņēmies nostaigāt 100 apļus (katrs no tiem ir 25 metrus garš), taču tagad kungs apsver mērot vairāk nekā sākotnēji plānots.

Mūrs sācis vākt ziedojumu, lai palīdzētu Nacionālajam veselības dienestam cīņā ar Covid-19 un pateiktos dienesta personālam, kas palīdzējis reiz ārstēt vēzi un salauztu gūžu.

“Ja padomā, kam tas viss tiek veltīts – visi drosmīgie ārsti un medmāsas – es domāju, viņi visi ir pelnījuši katru peniju. Un es ceru, ka mums izdosies savākt vēl,” saka Mūrs.

Ziedojumos savāktie līdzekļi tiek tērēti Nacionālā veselības dienesta personālam paredzētām “labsajūtas paciņām”, atpūtas un rehabilitācijas telpām, elektroniskām ierīcēm, kas ļauj pacientiem sazināties ar tuviniekiem, kā arī savāktie līdzekļi tiek novirzīti organizācijām, kas atbalsta pacientus pēc viņu izrakstīšanas no slimnīcas.

Lielbritānijas Nacionālā veselības dienesta labdarības fonds pateicas kara veterānam.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!