Monako pasaules ekstravagantākās jahtas tirgo par miljonu ASV dolāru metrā

0 Komentāru
Monako pasaules ekstravagantākās jahtas tirgo par miljonu ASV dolāru metrā
Foto: LETA/AFP/Publicitātes foto

Monako sākusies ikgadējā jahtu izstāde, kas pulcē dārgāko un ekstravagantāko jahtu ražotājus, īpašniekus un pircējus. Savukārt skatītāji un interesanti var ne tikai apskatīt, bet arī izbaudīt braucienu ar dažām no jahtām. Tiesa, šis prieks ne visiem būs pieejams, jo lētākie nedēļas kruīzi ar ekskluzīvajām jahtām maksā sākot no 72 tūkstošiem eiro nedēļā. Protams, ir arī pieejami arī dārgāki izbraucieni.

Šī gada jahtu izstādē izstādītas 125 ekskluzīvas jahtas, no kurām 46 tiek pieskaitītas superjahtu klasei. Proti, tā ir motorjahtu klase, kuras korpuss ir garāks par 24 metriem,  tās cena rakstāma ar daudzām nullēm un ekskluzīvu interjeru.

Eksperti aplēsuši, ka izstādē apskatāmo jahtu kopējā cena ir trīs miljardi ASV dolāru. Kā norāda Business Insider, eksperti piedāvā vienkāršu formulu, kā aprēķināt katras jahtas cenu. Proti, jahtu cenu mērāma tās garumā jeb metros. Monako izstādē viens metrs jahtas maksā vidēji vienu miljonu ASV dolāru – tātad, jo garāka jahta, jo augstāka tās cena.

Tomēr ir dažas jahtas, kas ir tik ekskluzīvas, ka to cena ir ievērojami dārgāka. Viena no tādām ir Galactica Super Nova, kuras cena ”metrā” ir 13 miljoni ASV dolāru.

Jahta Galactica Super Nova

Aģenti, kas nodarbojas ar jahtu tirdzniecību, Business Insider norādījuši, ka lielākā daļa pircēju izstādē ir 40 gadus veci vīrieši no Krievijas, taču esot arī daži interesenti no ASV, Lielbritānijas un citām Eiropas valstīm.

Skaties.lv piedāvā fotogalerijā apskatīt dažas no Monako izstādītajām ekskluzīvajām jahtām.

Foto

0 Komentāru