Lielais karstums nepamet Eiropu. Deviņās valstīs izsludināti brīdinājumi

1 komentārs
Lielais karstums nepamet Eiropu. Deviņās valstīs izsludināti brīdinājumi
EPA/SCANPIX

Lielais karstums nepamet Eiropu. Termometra stabiņam turoties virs 40 grādu atzīmes, daudzviet jau pāris dienas spēkā ir ”sarkanie brīdinājumi” par svelmes draudiem veselībai. Iedzīvotāji un tūristi glābiņu meklē pie strūklakām un saldējumu stendiem.

Vēji no Āfrikas šovasar nesaudzē Eiropu un sev līdzi no Melnā kontinenta atnesuši ārkārtīgi lielu karstumu. Šobrīd Itālijā karstuma trauksme “sarkanā brīdinājuma” formā izsludināta kopumā 26 pilsētās. Nav gaidāms, ka nedēļas nogalē kas mainīsies. Vēsākas gaisa masas varētu ieplūst tikai nākamās nedēļas sākumā.

Atvēsinošais strūklaku ūdens, kurā noskalot seju, gan Romā nokļuvis teju deficīta preces statusā. Itālijas galvaspilsētā jau agrāk slēgti populārie ”Lielie deguni” jeb senie ūdens krāni slāpju veldzēšanai. Šādi ierobežojumi ieviesti pēc tam, kad vairākus reģionus piemeklējis pēdējās desmitgadēs nepieredzēts sausums.

Svelme valda arī kaimiņvalstī Francijā. Tur īpaši karsti laikapstākļi piedzīvoti tieši Korsikas salā. Krituši arī karstuma rekordi tieši nakts laikā. Pat saulei norietot, vakar Korsikā temperatūra nav nokritusies zem plus 30 grādiem.

Eiropas mērogā “sarkanais brīdinājums” izsludināts 9 valstīs. Vakar karstākā vieta visā Eiropā bija Horvātijā pie Splitas – tur 42,3 grādi.

Karstums skāris ne tikai Vidusjūras reģionu, bet arī Balkānu pussalu un Austrumeiropu. No šodienas arī vietām Rumānijā spēkā ir augstākais brīdinājuma līmenis.

Laika ziņas

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl