Lielā panda dzemdējusi dvīņus vecākajā zooloģiskajā dārzā Tokijā

0 Komentāru
Lielā panda dzemdējusi dvīņus vecākajā zooloģiskajā dārzā Tokijā
REUTERS/SCANPIX

Mēnesi pirms Tokijas vasaras olimpiskajām spēlēm pilsētai ir vēl viens iemesls svinībām – Lielā panda Šin Šīna Ueno zooloģiskajā dārzā ir dzemdējusi dvīņu mazuļus, kas ir pirmais pandas nebrīvē dzimšanas gadījums tur četru gadu laikā, vēsta “Th Reuters”

Tokijas zooloģiskā dārza tīmekļa vietnē minēti divi jaundzimušie pandas, kas dzimuši ar pusotras stundas starplaiku trešdien, 23.jūnijā, plkst. 103 un 2.32. Viņu dzimums vēl nav zināms.

“Visi darbinieki strādā strādā pie tā, lai novērotu un aizsargātu Lielo pandu māti un bērnus,” teikts zoodārza paziņojumā.

Viens no mazuļiem sver 124 gramus, bet otra svars nav zināms. Mazuļi ir aptuveni pieauguša cilvēka rokas garumā, liecina pieejamie materiāli zoodārza mājaslapas attēlā.

Pagaidām nav zināms, kad jaundzimušie mazuļi kļūs publiski apaskatāmi zooloģiskajā dārzā. Mazuļu māte tika noņemta no sabiedrības redzesloka kopš zooloģiskā dārza atkārtotas atvēršanas pēc pandēmijas slēgšanas 4. jūnijā, kad viņai parādījas potenciālās grūtniecības pazīmes.

Mazļu māte Šin Šīna dzimusi 2005. gada 3. jūlijā Lielās pandas saglabāšanas un izpētes centrā Volongā, Ķīnā. Viņa ieradās Ueno zooloģiskajā dārzā pirms desmit gadiem kopā ar savu vīriešu kārtas partneri Ri Ri. Pāris ir arī sieviešu kārtas pandas, kas dzimusi 2017. gada jūnijā, vecāki.

Pandas ir ļoti grūti audzēt nebrīvē, jo mātītes sāk meklēties tikai reizi gadā un var būt izvēlīgas pret partneriem.

0 Komentāru