Lielā Eiropas daļā patlaban ir spēkā brīdinājums par stipru vēju

Komentāri
Lielā Eiropas daļā patlaban ir spēkā brīdinājums par stipru vēju
Ieva Lūka / LETA

Daudzās Eiropas valstīs sinoptiķi svētdien izsludinājuši brīdinājumu par stipru vēju, vairākos reģionos spēkā sarkanā trauksme potenciāli postošas vētras dēļ, liecina dati meteoroloģisko brīdinājumu sistēmā “Meteoalarm”.

Brīdinājums spēkā 27 no 36 Eiropas valstīm, kas ir “Meteoalarm” dalībnieces.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sarkanais jeb augstākās pakāpes brīdinājums izsludināts visā Čehijā, kā arī daļā Vācijas, Polijas un Ungārijas. Vēl 13 valstīs – galvenokārt Eiropas centrālajā un dienvidaustrumu daļā – spēkā oranžās krāsas brīdinājums.

Tostarp Čehijā sinoptiķi brīdina par vēja brāzmām līdz 35 metriem sekundē, kalnos – līdz 45 metriem sekundē. Arī Ungārijā vēja brāzmas var pārsniegt 30 metru sekundē, noraujot jumtus, sagāžot elektrolīnijas un radot citus postījumus, brīdina vietējie meteorologi.

Savukārt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka jūrā pie Kurzemes, sākot ar svētdienas pēcpusdienu, ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 25-29 metriem sekundē, viļņu augstums var sasniegt sešus metrus.

Svētdienas rītā Ziemeļjūrā pie Vācijas piekrastes reģistrētas vēja brāzmas līdz 40 metriem sekundē, savukārt Ziemeļvācijas augstākajā kalnā Brokenā – līdz 48 metriem sekundē.

Spēcīgu vēju plašā teritorijā izraisījis liels un spēcīgs ciklons, kas no Skandināvijas un Baltijas jūras virzās uz dienvidaustrumiem, kā arī anticiklons Rietumeiropā.

Arī pirmdien un otrdien plašā teritorijā Eiropas centrālajā un austrumu daļā, tostarp Baltijas jūras reģionā, plosīsies vējš, prognozē sinoptiķi.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl