Komentāri
Lielā daļā zemestrīces izpostītās Nepālas skolu vēl nevar atsākties mācības
FOTO: LETA

Nepālā, kas joprojām atgūstas pēc 25. aprīlī notikušās postošās zemestrīces un daudzajiem pēcgrūdieniem, svētdien sākas jauns skolu mācību semestris, tomēr Izglītības ministrija paziņojusi, ka mācības var atsākties tikai tajās skolu ēkās, kuras eksperti atzinuši par drošām. Tas nozīmē, ka liela daļa skolasbērnu klasēs vēl nevarēs atgriezties.

Valdība aicinājusi arī vecākus pārliecināties, ka ēkas ir drošas, iekams sūtīt bērnus skolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zemestrīcē cietušas vairāk nekā 7800 skolas, kurās mācās kopumā pāri par 800 000 skolēniem. Daļa ēku sagruvušas pilnīgi, citām būs vajadzīgs ilgāks laiks infrastruktūras atjaunošanai. Vēl citās skolās joprojām izmitināti cilvēki, kas zemestrīcē zaudējuši pajumti.

Daudziem bērniem grūti atgūties no pieredzētā, tādēļ valdība aicinājusi skolas pirmajās dienās pirms nopietnu mācību atsākšanas parūpēties par relaksējošām nodarbībām.

Visā Nepālā ir 34 000 valsts skolas un 8000 privātskolas.

Saskaņā ar policijas informāciju pazemes grūdieni laikā no 25.aprīļa līdz 12.maijam Nepālā prasījuši 8691 cilvēka dzīvību.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl