1 komentārs
Līdz šim pārvietoti vien daži simti no plānotajiem 160 000 patvēruma meklētāju
FOTO: SCANPIX

Nepilnas trīs diennaktis Muceniekos iedzīvojas pirmās divas patvēruma meklētāju ģimenes, kuras piektdien vēlu vakarā ieradās mūsu valstī no Grieķijas.

Abas ģimenes esot zinājušas par mūsu valsti, gribējušas te ierasties un esot arī ar mieru mācīties latviešu valodu un integrēties Latvijas sabiedrībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par to – kā šie cilvēki ieradušies Latvijā, kā viņi izvēlēti un kādi ir tālākie valsts plāni patvērumu meklētāju ievešanā, šodien, visticamāk, runās arī valdošo partiju koalīcijas sēdē.

Tikmēr pašas ģimenes pamazām sāk iedzīvoties jaunajos apstākļos. Latvijā ieradušās sešas personas.Viena ģimene ar diviem bērniem, kam ir 2 un 4 gadi, ir no Sīrijas, otrā – vīrs ar sievu – no nelielās totalitāras Āfrikas valsts Eritrejas, kas tiek dēvēta par Āfrikas Ziemeļkoreju.

Uzņemot pirmos sešus patvēruma meklētājus, Latvija ir kļuvusi par vienu no nedaudzajām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas ir praktiski sākusi īstenot kopējo pārvietošanas plānu.

Lielākais imigrantu skaits Eiropā nonāk, izmantojot Vidusjūru, un pagājušajā gadā šādi ieceļojis vairāk nekā miljons.

Sīrija, no kuras ir viena Latvijas uzņemtā ģimene, ierindojas pirmajā vietā imigrantu skaita ziņā. Savukārt no Eritrejas ieradušos cilvēku daļa saskaņā ar ANO datiem veido aptuveni 4%, un šī valsts ierindojas 4.vietā.

Cenšoties palīdzēt visvairāk imigrantu plūsmas skartajai Grieķijai un Itālijai, ES garās diskusijās pērn spējusi vienoties par 160 000 patvēruma meklētāju pārvietošanu.

Rēķinot no kopējā pērn ieradušos cilvēku skaita, tā ir tikai aptuveni sestā daļa. Bet arī šos patvēruma meklētājus Eiropas valstis nesteidz uzņemt. Pagaidām pārvietoti ir tikai daži simti jeb mazāk par pus procentu no plānotā.

No Baltijas valstīm pirmā patvēruma meklētājus pērn decembra vidū uzņēma Lietuva. Taču irākiešu ģimene vērsās tiesā pret valsti, jo tai nav piešķirts bēgļu, bet gan pagaidu tiesiskās aizsardzības statuss.

Savukārt Igaunijā patvēruma meklētāju uzņemšana kavējoties, jo nosūtītājvalsts Itālija nespēj sniegt pietiekamu informāciju, lai izvērtētu pretendentus.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl