Līdz šim Covid-19 apkarošanā sekmīgā Izraēla atjauno prasību par masku nēsāšanu iekštelpās

2 komentāri
Līdz šim Covid-19 apkarošanā sekmīgā Izraēla atjauno prasību par masku nēsāšanu iekštelpās
SCANPIX/AP

Izraēla vien dažas dienas pēc prasības par nepieciešamību valkārt maskas publiskās iekštelpās atcelšanas atkal atjaunojusi šādu prasību koronavīrusa saslimšanas gadījumu skaita pieauguma dē, vēsta “BBC News”.

Bažas ir palielinājušās pēc tam, kad neviena jaunā saslimšanas ar Covid-19 gadījuma reģistrācijas šomēnes valstī atkal vairākas dienas secīgi pēc kārtas Izraēlā reģistrēti vairāk nekā 100 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi dienā.

Lielākā daļa gadījumu ir saistīti ar jauno Delta variantu, kas ievests no ārzemēm.

Izraēla līdz šim ir bijusi viena no veiksmīgākajām valstīm pasaulē pandēmijas apkarošanā. Tā īstenoja visātrāko vakcinācijas programmu, saskaņā ar kuru daļēji vai pilnībā ir imunizēta krietni vairāk nekā puse 9,3 miljonu iedzīvotāju.

Taču ceturtdien, 24.jūnija, 10 dienas pēc mandāta atcelšanas, Izraēlas koronavīrusu atbildes reakcijas vadītājs Nahmans Ešs sacīja, ka cilvēkiem atkal vajadzēs valkāt maskas telpās, lai mēģinātu apturēt gadījumu skaita pieaugumu. Infekcijas izplatību viņš nosauca par satraucošu.

Prasība valkāt maskas telpās bija pēdējais ierobežojums pret Covid-19 Izraēlā pēc tam, kad visi pasākumi pasākumi, kas tika noteikti šā gada sākumā, tika pakāpeniski atcelti.

Baidoties no slimības izplatības ar jauno sparu, Binyamina pilsēta ziemeļos, kurā reģistrēts vislielākais saslimstības līmenis valstī, trešdien, 23.jūnijā, tika atzīta par ietilpstošu “sarkanajā zonā”.

Izraēla par vienu mēnesi ir atlikusi arī tās robežu atvēršanu vakcinētiem tūristiem.

Pēc pandēmijas uzliesmojuma 2019. gada beigās Izraēla kļuva par vienu no visvairāk skartajām valstīm pasaulē, janvārī reģistrējot aptuveni 60 000 infekcijas nedēļā. Tā ieviesa trīs bloķēšanas gadījumus un galu galā piedzīvoja dramatisku gadījumu skaita samazināšanos, jo tika ieviesta vakcinācijas programma. Izraēlā ar vīrusu līdz šim ir miruši vairāk nekā 6400 cilvēku.
2 komentāri