Līdz nedēļas beigām tiks sasniegts Baidena mērķis prezidentūras pirmajās 100 dienās ASV injicēt 200 miljonus vakcīnas devu

1 komentārs
Līdz nedēļas beigām tiks sasniegts Baidena mērķis prezidentūras pirmajās 100 dienās ASV injicēt 200 miljonus vakcīnas devu

ASV prezidenta Džo Baidena mērķis prezidentūras pirmajās 100 dienās injicēt 200 miljonus Covid-19 vakcīnas devu tiks sasniegts jau līdz šīs nedēļas beigām, trešdien prognozēja Baltais nams.

Baidens vēlāk uzstāsies ar runu, kurā viņš “norādīs, ka Amerikas Savienotās Valstis 200 miljonus pošu pārsniegs šajā nedēļā”, sacīja Baltā nama amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Mērķis tiek sasniegts vēl pirms prognozētā termiņa, jo Baidena prezidentūras 100.diena vēl tikai pienāks jaunnedēļ.

Vakcinācijas tempu ziņā ASV patlaban apsteidz lielās Eiropas valstis un Kanādu.

Baidens stājās amatā 20. janvārī un sākotnēji solīja panākt, ka pirmajās 100 prezidentūras dienās tiks injicēti 100 miljoni vakcīnas devu, bet 25. martā, vakcīnu piegādēm notiekot straujāk par plānoto, viņš mērķa apjomu dubultoja.

“Es zinu, ka tas ir godkārīgi – divas reizes vairāk nekā mūsu sākotnējais mērķis,” sacīja Baidens. “Bet neviena pasaules valsts nav pienākusi tuvu, pat ne tuvu tam, ko mēs darām.”

Sākot no maija, visiem štatiem būs jāatceļ ierobežojumi attiecībā uz kvalificēšanos bezmaksas vakcīnai. Daudzi štati to ir izdarījuši jau tagad.

Dažos štatos, arī Mičiganā, patlaban tiek pieredzēts inficēšanās gadījumu kāpums, kas disonē ar Baltā nama svētku noskaņojumu.

Tiesa gan, ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits sarūk visā valstī vērienīgās vakcinācijas un uzlabotās aprūpes dēļ.