Komentāri
Līdz ar parlamenta atlaišanu Lielbritānijā sākas cīņa par valdības vadītāja krēslu
FOTO: LETA

Pēc mēnešiem ilgas neoficiālas priekšvēlēšanu kampaņas, šodien Lielbritānijā, līdz ar parlamenta atlaišanu oficiāli sākusies vadošo politiķu piecarpus nedēļas ilgā cīņa par Dauningstrītas 10. nama saimnieka krēslu. Aptaujas gan liecina, ka šīs būs visgrūtāk prognozējamās vēlēšanas valsts pēdējo gadu vēsturē.

Saskaņā ar senu britu tradīciju, premjers Deivids Kamerons šodien tika nogādāts uz audienci pie karalienes, ar šo formalitāti atzīmējot simbolisku darbības nobeigumu piecus gadus ilgajai koalīcijas valdībai, ko veidoja viņa vadītās Konservatīvās partijas un centriski kreiso Liberāldemokrātu pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzrunājot žurnālistus, Kamerons neslēpa, ka vēlas vēl vienu termiņu valdības vadītāja amatā, lai pabeigtu to, ko ir iesācis. Tuvāko nedēļu laikā viņš gatavojas apceļot valsti lai brīdinātu vēlētājus par viņiem piedāvāto izvēli – starp ekonomisko kompetenci un haosu.

”Pēc piecus gadus ilgušām pūlēm un uzupurēšanās, Lielbritānija ir uz pareizā ceļa. Šīs vēlēšanas būs par virzīšanos uz priekšu un es, kā premjerministrs, šeit Daunigstrītā numur 10, tieši to arī nodrošināšu,” norādīja Kamerons.

Karalieni apmeklēja arī vicepremjers un liberāldemokrātu parijas līderis Niks Klegs. Viņš apgalvoja, ka liberāldemokrātu partija joprojām ir laba izvēle, par spīti kritumam reitingos, kas tika piedzīvots pēc koalīcijas veidošanas ar Konservatīvajiem.

Līdz ar kampaņas sākumu, atlaists Lielbritānijas parlaments un tā deputātiem vairs nav tiesību izmantot šo titulu. Lai arī valdība formāli turpina darbu, tā nedrīkst pieņemt būtiskus lēmumus.

Pagājušonedēļ veiktās aptaujas gan liecina, ka nedz konservatīvie, nedz leiboristi nespēs iegūt vairākumu parlamenta apakšnamā, un stabilas valdības izveidošanai būs nepieciešams mazāko partiju atbalsts. Britu parlamenta vēlēšanas paredzētas 7.maijā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl