Līdz ar Covid-19 ierobežojumu atvieglošanu Itālijā īpašu izstādi sācis piedāvāt Romas Kolizejs

0 Komentāru
Līdz ar Covid-19 ierobežojumu atvieglošanu Itālijā īpašu izstādi sācis piedāvāt Romas Kolizejs
INSTAGRAM

Itālijā nedēļas sākums nesis dažādu cīņā ar Covid-19 noteikto ierobežojumu atvieglošanu, tostarp durvis vēris arī Romas Kolizejs, kurā šodien atklāta izstāde, kas pēta saistību starp Itālijas galvaspilsētas amfiteātra un Pompeju pilsētas izrakumu vietām, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Kolizeja viesiem ir iespēja apskatīt vairāk nekā 100 eksponātu, kas vēsta par Romas impērijas sirds saistību ar Pompeju pilsētu. Apskatei izlikti dažādi mākslas darbi, vāzes, krūkas un citas lietas. Izstāde sadalīta trīs daļās – Pompeju alianse ar Romu, ieņemšana un noriets.

Izstādes veidotāji vēlējās izcelt arheoloģiskajos izrakumos atrastos mākslas darbus, īpaši zem vulkāna pelniem atrastās mozaīkas. Eksperti norāda, ka Pompeji no sākta gala nav bijusi izteikti romiešu pilsēta, un mākslas, arhitektūras vēsmas ienākušas vēlāk.

308. gadā pirms mūsu ēras Pompeji ar Romu nodibināja aliansi, vēlāk attīstot tirdzniecību. Pēc tam arī pilsētā parādījās priekšmeti, kas ievesti no tālākām zemēm, piemēram, Indijas. Arī šādus artefaktus iespējams redzēt izstādē.

Izstādē arī norāda, ka apmeklētāju skaits šobrīd ir gaužām mazs. Iepriekš dienā ieradušies 15 000 vai vairāk cilvēku, taču tagad Kolizejā ienākuši ap 200 viesu.

Izstāde ilgs no 9. februāra līdz 9 maijam.

Līdz ar Covid-19 ierobežojumu mazināšanu Itālijā šonedēļ tiek lēnām atļautas dažādas iespējas pusdienot dienas laikā, pamazām notiek skolēnu atgriešanās skolas solos utt.

0 Komentāru