3 komentāri
Lidmašīnu Ukrainas austrumos, visticamāk, notriekuši Krievijas karavīri, ziņo izmeklētāji
FOTO: LETA

Apvienotā starptautiskā izmeklētāju komanda izskatīs pētnieciskās žurnālistikas centra Bellingcat liecības par Krievijas karavīriem, kas varētu būt saistīti ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs promaskavisko kaujinieku kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos.

Tā Nīderlandes televīzijai apliecināja Bellingcat dibinātājs, britu žurnālists Eliots Higinss. Aizdomās turamo skaits sarucis līdz 20 cilvēkiem. Tie ir Krievijas karavīri, kuru rīcībā varētu būt visticamākā informācija par Malaizijas lidmašīnas notriekšanas apstākļiem.

Pirms divām nedēļām žurnālisti nodevuši Nīderlandes prokuratūrai ziņojumu ar to Krievijas karavīru vārdiem un fotogrāfijām, kas atbilstoši Bellingcat vērtējumam ir piedalījušies reisa MH17 lidmašīnas notriekšanā. Prokuratūrā solījuši, ka organizācijas sniegto informāciju izpētīs izmeklētāji.

Pēc tam, kad organizācijas sniegtā informācija tiks rūpīgi pārbaudīta, kā arī tiks gūta pārliecība par faktu nopietnību, ziņojuma liecības var tikt iekļautas krimināllietas materiālos.

Apvienotajā izmeklēšanas brigādē ir Nīderlandes, Beļģijas, Malaizijas, Ukrainas un Austrālijas speciālisti.

Pērn oktobrī Bellingcat secināja, ka Malaizijas aviolaineri notriekusi raķete, kas izšauta no Krievijas bruņoto spēku 53. zenītraķešu brigādes iekārtas Buk.

2014. gada 17. jūlijā – dienā, kad tika notriekta pasažieru lidmašīna, – sistēma atradusies Ukrainas Doņeckas apgabalā uz dienvidiem no Sņižnes pilsētas. Raķetes šāviena rezultātā bojā gāja visi lidmašīnā Boeing esošie 298 cilvēki.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl