Lidmašīnas avārija Maskavā: Sniega tīrītāja šoferis bija dzēris

0 Komentāru
Lidmašīnas avārija Maskavā: Sniega tīrītāja šoferis bija dzēris
Foto: REUTERS/SCANPIX

Vienā no lielākajām Maskavas lidostām Vnukovo aizvadītajā naktī uz 21. oktobri avarēja privāta lidmašīna, kas sadūrās ar sniega tīrītāju. Aviokatastrofā Maskavā miris pasaules piektās lielākās naftas kompānijas ”Total” vadītājs Kristofs de Maržerī. Maržerī, kurš bija pazīstams, kā pret Krieviju noteikto sankciju kritiķis, tobrīd izlidojis uz Franciju pēc tikšanās ar Krievijas premjerministru Dmitriju Medvedevu. Jaunākās ziņas liecina, ka sniega tīrītāja šoferis bija piedzēries.

Sniega tīrāmās mašīnas vadītājs palicis dzīvs. Izrādās, ka viņš bijis alkohola reibumā. Izemklētāji jau paziņojuši, ka līdz ar to, traģēdijā vainojama augstu lidostas amatpersonu noziedzīga nolaidība.

Sākotnējie izmeklēšanas rezultāti liecina, ka katastrofas cēlonis bijusi “gaisa satiksmes kontrolieru kļūda un sniega tīrītāja vadītāja rīcība”, minēts ziņojumā.

Tomēr tiekot izmeklētas arī iespējamās pilotu kļūdas.

Total vadītājs lidmašīnā bija vienīgais pasažieris, taču dzīvību zaudējuši arī trīs apkalpes locekļi.

Maskavas Vnukovo lidostas preses sekretāre pēc katastrofas sacīja, ka traģiskā avārija notikusi brīdī, kad lidmašīna gatavojās pacelties. Tad gaisa kuģis sadūrās ar sniega tīrāmo automašīnu, un pēc sadursmes lidmašīnu pārņēma liesmas, un tā pilnībā sadega.

K. de Maržerī apmeklēja Maskavu oficiālā vizītē. Viņš no 2007. gada bija naftas kompānijas Total vadītājs, kā arī viens no pastāvīgajiem dalībniekiem Konsultatīvajā padomē par ārvalstu investīcijām Krievijā.

Total SA ir otra lielākā kompānija Francijā, kuras tirgus vērtība tiek lēsta 102 miljardu eiro apmērā.

Pēc ziņām par traģēdiju ”Total” akciju cenas Parīzes brižā uz brīdi nokritās par 2%, bet dienas gaitā jau sāka atgūties.
0 Komentāru