Lidmašīna Ukrainā tika uzspridzināta ar Krievijas raķešu sistēmu, secina izmeklētāji

Komentāri

Aizvien vairāk pierādījumu liecina, ka Malaysian Airlines lidmašīna virs Austrumukrainas tika uzspridzināta ar Krievijai piederošo raķešu sistēmu Buk un to apkalpoja Krievijas militārpersonas. To kā galveno versiju izvirzījusi arī Starptautiskā izmeklētāju komanda, kas noskaidro traģēdijas cēloņus. Izmeklētāji arī nupat aicinājuši atsaukties lieciniekus, kas redzējuši Buk pārvietošanos Ukrainas teritorijā.

Malaysia Airlines pasažieru lidmašīna ar 295 cilvēkiem virs Ukrainas austrumiem tika notriekta 2014. gada jūlijā, taču izmeklētāji joprojām turpina darbu, lai noskaidrotu, kas izraisījis šo traģēdiju. Jau pašā sākumā izskanēja versija, ka lidmašīnu notriekuši prokrieviskie separātisti.

Tagad, arvien vairāk pierādījumu liecina, ka par traģēdiju atbildīgas Krievijas militārpersonas.

Vācu pētnieciskie žurnālisti jau janvārī nāca klajā ar versiju, ka par aviokatastrofu atbildīga Krievijas armija. Viņi izpētījuši, ka Buk raķešu sistēma izvesta no Krievijas, un tai līdzi devusies arī apkalpes komanda – Krievijas militārpersonas, kas formāli no dienesta atvaļinātas, taču patiesībā reāli piedalījušās karadarbībā, un, iespējams, arī lidmašīnas notriekšanā.

Eksperti noraida Krievijas popularizēto versiju, ka lidmašīnu notriekuši Ukrainas iznīcinātāji, jo šādā gadījumā MH17 būtu uzbrukts no “astes”, taču lidmašīna iznīcināta ar raķetes šāvienu, kas sasniedzis tās priekšpusi.

Tiek akcentēts arī, ka raķešu sistēma Buk ir pārāk sarežģīta, lai ar to varētu darboties separātisti, un to vaļsirdīgi atzinis arī viens no kaujinieku komandieriem Aleksandrs Hodakovskis.

Lasi vēl