Lībijas piekrastē avarējis kuģis ar 700 imigrantiem

Komentāri
Lībijas piekrastē avarējis kuģis ar 700 imigrantiem
Foto: LETA

Lībijas piekrastē aizvadītajā naktī apgāzies kuģis ar aptuveni 700 imigrantiem, no kuriem izglābties izdevies vien nedaudziem.

Trauksmes signālu Itālijas un Maltas krasta apsardzes dienesti uztvēruši ap pusnakti. Tobrīd kuģis ar imigrantiem atradies aptuveni 120 kilometru attālumā no Lībijas krasta. Uz avārijas vietu devās kāds tirdzniecības kuģis, taču izglābti tikai 28 cilvēki. Eiropas Savienība izsludinājusi ārlietu un iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmi. Francijas prezidents Fransuā Olands uzskata, ka Eiropai ir jārīkojas nekavējoties, lai novērstu šādu traģēdiju atkārtošanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Man nav zināmas visas detaļas, taču šī visticamāk ir aizvadīto gadu lielākā traģēdija Vidusjūrā. Tā ir šausmīga traģēdija, bet arī pagājušajā nedēļā bojā gāja aptuveni 400 cilvēki. Kopš gada sākuma upuru skaits ir strauji pieaudzis. Pagājušajā gadā kopumā Vidusjūrā noslīka četri tūkstoši cilvēku,” pavēstīja Francijas prezidents Fransuā Olands.

Olands uzskata, ka Vidusjūrā ir jāpalielina novērošanas misijas patruļkuģu un lidmašīnu skaits, kā arī daudz aktīvāk jācīnās ar cilvēku tirdzniecību.

Lasi vēl