Komentāri
Libērija saņem vakcīnu pret nāvējošo Ebolas vīrusu
FOTO: LETA

Libērija, kur novērots vislielākais Ebolas vīrusa uzliesmojums, šodien, 13.augustā saņēma ASV eksperimentālu Ebolas vīrusa vakcīnas partiju.

Libērijas prezidente Elena Džonsone Sirlīfa aizvadītajā nedēļā vērsās pie ASV prezidenta Baraka Obamas ar lūgumu atļaut izmantot eksperimentālās zāles, lai izārstētu libērijā inficētos ārstus.

Kā ziņo aģentūra Reuters, vakcīna ar nosaukumu “ZMapp” nogādāta speciālos konteineros ar komercreisu. Vēlāk vakcīnu atvedīs uz Džona Kenedija vārdā nosaukto slimnīcu Libērijas galvaspilsētā Monrovijā, kur ievadīs to diviem libēriešu ārstiem, kas ir saslimuši ar vīrusu.

Ja zāļu iedarbība būs pozitīva, tad ASV un Pasaules Veselība organizācija nosūtīs papildus vakcīnas un serumus slimības apkarošanai arī citās valstīs. Līdz šim Ebolas vīrusa apkarošanai nebija vakcīnas vai specifiskas ārstēšanas.

Ebolas vīruss ir tropu slimība, kas var pieveikt savus upurus dažu dienu laikā. Tā izraisa smagu drudzi, muskuļu sāpes, vājumu, vemšanu un neapstādināmu asiņošanu. Kopš marta vīruss Āfrikas valstīs prasījis jau vairāk nekā tūkstoš dzīvību, bet kopumā inficētas vairāk nekā 1800 personas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl