Libērija saņem vakcīnu pret nāvējošo Ebolas vīrusu

Komentāri
Libērija saņem vakcīnu pret nāvējošo Ebolas vīrusu
FOTO: LETA

Libērija, kur novērots vislielākais Ebolas vīrusa uzliesmojums, šodien, 13.augustā saņēma ASV eksperimentālu Ebolas vīrusa vakcīnas partiju.

Libērijas prezidente Elena Džonsone Sirlīfa aizvadītajā nedēļā vērsās pie ASV prezidenta Baraka Obamas ar lūgumu atļaut izmantot eksperimentālās zāles, lai izārstētu libērijā inficētos ārstus.

Kā ziņo aģentūra Reuters, vakcīna ar nosaukumu “ZMapp” nogādāta speciālos konteineros ar komercreisu. Vēlāk vakcīnu atvedīs uz Džona Kenedija vārdā nosaukto slimnīcu Libērijas galvaspilsētā Monrovijā, kur ievadīs to diviem libēriešu ārstiem, kas ir saslimuši ar vīrusu.

Ja zāļu iedarbība būs pozitīva, tad ASV un Pasaules Veselība organizācija nosūtīs papildus vakcīnas un serumus slimības apkarošanai arī citās valstīs. Līdz šim Ebolas vīrusa apkarošanai nebija vakcīnas vai specifiskas ārstēšanas.

Ebolas vīruss ir tropu slimība, kas var pieveikt savus upurus dažu dienu laikā. Tā izraisa smagu drudzi, muskuļu sāpes, vājumu, vemšanu un neapstādināmu asiņošanu. Kopš marta vīruss Āfrikas valstīs prasījis jau vairāk nekā tūkstoš dzīvību, bet kopumā inficētas vairāk nekā 1800 personas.

Lasi vēl