Libānas prezidents: Sprādzienu Beirūtas ostā izraisīja nolaidība vai raķetes trieciens

2 komentāri
Libānas prezidents: Sprādzienu Beirūtas ostā izraisīja nolaidība vai raķetes trieciens
AFP/SCANPIX

Postošo sprādzienu Libānas galvaspilsētas Beirūtas ostā izraisīja nolaidība vai raķetes trieciens, piektdien paziņoja Libānas prezidents Mišels Auns, vienlaikus noraidot aicinājumus veikt starptautisku izmeklēšanu par notikušo.

Sprādziens, kas laupījis dzīvību vairāk nekā 150 cilvēkiem un vismaz 5000 ievainojis, bija “nolaidība vai ārvalstu iejaukšanās ar raķeti vai bumbu”, žurnālistiem sacīja prezidents.

Šī ir pirmā reize, kad kāda Libānas amatpersona pieļauj iespēju, ka sprādzienu izraisījis uzbrukums.

Varasiestādes iepriekš skaidroja, ka liesmas ostā aizdedzinājušas vairākas tonnas amonija nitrāta, kas noliktavā glabājušās vairākus gadus.

Lasi vēl – Mediji: Beirūtā eksplodējusī amonija nitrāta krava konfiscēta uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa

Libānas pilsoņi, tiesību aizstāvības organizācijas un ārvalstu līderi mudinājuši veikt starptautisku izmeklēšanu, lai nodrošinātu procesa objektivitāti, tomēr Auns šo iniciatīvu noraidīja.

Televīzijā pārraidītās intervijas gaitā atbildot uz žurnālista jautājumu, vai viņš uzskata, ka starptautiska izmeklēšana patiesību varētu aizēnot, prezidents atbildēja: “Protams.”

“Mērķis aicinājumiem par starptautiskas izmeklēšanas veikšanu ir atšķaidīt patiesību,” vēlāk tviterī skaidroja prezidents.

Valsts galva aicināja “ātri panākt taisnību”, solot, ka valdības izmeklēšanā netiks taupītas nedz augsta ranga amatpersonas, nedz ierindas darbinieki.

Viņš apstiprināja, ka jau šobrīd tiek nopratināti 20 aizdomās turamie.

Lasi vēl – Beirūtas ostas amatpersonām pieprasa mājas arestu