Lepēna un Makrons televīzijas debatēs apmainās ar apvainojumiem un rupjībām

Komentāri

Asas viedokļu sadursmes un skarbi apvainojumi izskanēja noslēdzošajās debatēs starp Francijas prezidenta amata kandidātiem Emanuelu Makronu un Marinu Lepēnu. Debatēm vajadzēja kalpot par iespēju pārliecināt vēl neizlēmušos vēlētājus, taču tā vietā iedzīvotājiem nācās noskatīties rupjā diskusijā. Pēdējās socioloģiskās aptaujas liecina, ka pārliecinošā vadībā izvirzījies Makrons.

Šīs bija pēdējās debates pirms izšķirošā balsojuma svētdien. Abi Francijas prezidenta amata kandidāti tikās aci pret aci un nomētāja viens otru ar dubļiem.

Centriskais kandidāts Emanuels Makrons savu oponenti, galēji labējo Marinu Lepēnu vainoja melos un nodēvēja viņu par parazīti, kas valsti novedīs līdz pilsoņu karam, bet Lepēna savu sāncensi raksturoja kā elites kandidātu, kurš Francijas uzņēmumus izpārdotu ārzemniekiem vairāksolīšanā.

Skaties VIDEO!

Divarpus stundu diskusijā abi kandidāti regulāri viens otru pārtrauca, paaugstinātos toņos spriežot par terorismu, ekonomiku un Francijas lomu Eiropas Savienībā. Spilgti izgaismojās politiķu atšķirīgie nākotnes redzējumi. Lai pasargātos no uzbrukumiem, Lepēna piedāvāja no valsts izraidīt ikvienu, kurš turēts aizdomās par saistību ar terorismu, Makrons uz to atcirta, ka vēršanās pret musulmaņiem un šķelšanās ir tas, ko teroristi vēlas.

Runājot par Eiropas Savienību, Lepēna vēlreiz atkārtoja solījumu rīkot referendumu par dalību kopienā un solīja atjaunot franku kā paralēlu maksāšanas līdzekli. Makrons to nosauca par absurdu.

Lasi vēl