Komentāri
Lepēna: Pieredze skaidri pierāda, ka teroristi pie mums iekļūst kopā ar migrantu plūsmu
FOTO: LETA

Francija gatavojas prezidenta vēlēšanām. Nepilnas divas nedēļas pirms vēlēšanu pirmās kārtas, prezidenta amata kandidāti pastiprinājuši savas priekšvēlēšanu kampaņas. Galēji labējas Nacionālās frontes līdere, eiroskeptiķe Marina Lepēna savā kampaņā arvien vairāk vēršas pret nelegālo imigrāciju un Eiropas Savienību (ES).

Lepēna, uzstājoties Parīzē, paziņoja, ka ievēlēšanas gadījumā viņa neatkāpsies no uzstādītajiem mērķiem sarīkot referendumu par izstāšanos no ES un vienlaikus atgūt kontroli pār Francijas robežām.

”Pieredze skaidri pierāda, ka teroristi pie mums iekļūst kopā ar migrantu plūsmu. Pietiks vienreiz runāt par bēgļiem. Mēs skaidri zinām, ka milzīgai masai šo cilvēku nav pilnīgi nekāda sakara ar pilsoņkaru Sīrijā. Lielākā daļa ir ekonomiskie imigranti un teroristi. Mēs ar saviem 7 miljoniem bezpajumtnieku un 9 miljoniem nabadzīgu strādājošo – tos nefinansēsim. Ja Eiropa to grib, lai dara, bet bez mums,” paziņoja Lepēna.

Jaunākās aptaujas liecina, ka vēlēšanu pirmajā kārtā, kas notiks 23. aprīlī, Lepēna un viņas sīvākais konkurents, centriski noskaņotais kandidāts Emanuels Makrons katrs var cerēt uz 25% balsu, taču otrajā kārtā Makrons gūs pārliecinošu uzvaru.

Tiesa, uz šīm aptaujām pilnībā paļauties nevar, jo 35% vēlētāju atzīst, ka vēl nav izšķīrušies, par kuru no kandidātiem balsot. Kopumā vēlēšanās startē 11 kandidāti.

Lasi vēl