Leiena: ES var izdoties 70% pieaugušo sapotēt pret Covid-19 jau līdz jūlijam

0 Komentāru
Leiena: ES var izdoties 70% pieaugušo sapotēt pret Covid-19 jau līdz jūlijam
REUTERS/SCANPIX

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena paudusi pārliecību, ka Eiropas Savienībai (ES) vajadzētu būt pietiekami daudz Covid-19 vakcīnu devām, lai vakcinētu 70% pieaugušo iedzīvotāju jau līdz jūlijam.

Līdz šim mērķis bija vakcinēt 70% ES pieaugušos iedzīvotājus līdz 21.septembrim.

“Es tagad esmu pārliecināta, ka mums būs pietiekami daudz devu, lai vakcinētu 70% pieaugušo iedzīvotāju jau jūlijā,” apmeklējot ASV uzņēmuma “Pfizer” ražotni Beļģijā, sacīja Leiena.

Arī ES iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons nesen pauda pārliecību, ka ES līdz jūlija vidum būs pietiekami daudz Covid-19 vakcīnu devu, lai sapotētu aptuveni 70% pieaugušo iedzīvotāju.

ES un Eiropas Ekonomiskajā zonā (EEZ) vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši tikai aptuveni 24% pieaugušo, un 9% saņēmuši abas devas, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) publiskotie dati.

Kā ziņots, Latvijā līdz šim pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu Latvijā ir saņēmuši 10,4% pieaugušo populācijas, kas joprojām ir otrais zemākais rādītājs Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati par laika periodu līdz 18. aprīlim.

Veselības ministrijas dati liecina, ka Latvijas reģionu vidū augstākais vakcinēto skaits ir Kurzemē, kur vakcinēti 14,5% iedzīvotāju, bet Vidzemē vakcīnas saņēmuši 14,4% iedzīvotāju.Trešais augstākais vakcinēto personu īpatsvars ir Rīgā, kur šis rādītājs ir 13,6%, savukārt Zemgalē vakcīnu saņēmuši 11,6% iedzīvotāju.

Savukārt Latgalē pret Covid-19 joprojām sapotēts daudz mazāk iedzīvotāju nekā pārējā Latvijā – Latgalē līdz šim vakcinēti 6,6% iedzīvotāju, kamēr pārējā valstī – 12,6%.

0 Komentāru