Leģendārie zilie tēli Smurfi svin 60 gadu jubileju

2 komentāri
Leģendārie zilie tēli Smurfi svin 60 gadu jubileju
Foto: Reuters / LETA

Beļģijā klāt lielas svinības – apaļu dzimšanas dienu svin baltās cepurēs tērptie, koši zilie cilvēciņi – animācijas filmu tēli Smurfi.

Komiksu mākslinieks Pjērs Kulifords, kurš zem saviem darbiem parakstījās un plašāk zināms ar pseidonīmu Peyo, pirms 60 gadiem uzzīmēja pirmos Smurfus. Sākumā tie bija vien kā otrā plāna tēli kādā komiksā par viduslaiku varoņiem.

Tomēr Smurfu panākumi daudz nav jākomentē, jo arī pēc desmitiem gadu mazie tēli atdzīvināti neskaitāmās animācijas filmās un piedzīvo atkārtotas izrādes uz lielajiem ekrāniem.

Briselē par godu lielajai jubilejai atvērta izstāde, kurā interesenti varēs paviesoties līdz pat nākamā gada sākumam. Cilvēki var apskatīt Smurfu ciematu, kurā atrodas cilvēku lielumā izveidotas sēņu formas mājiņas, un citas atrakcijas.

Izstādē izmantotas arī dažādas tehnoloģijas, virtuālās realitātes piedāvātās iespējas, lai radītu apmeklētājiem sajūtu, ka viņi pilnībā atrodas Smurfu pasaulē.

Izstāde piecu miljonu eiro vērtībā nākamajos piecos gados varētu ceļot arī ārpus Beļģijas robežām, sākumā pa Eiropas valstīm un vēlāk arī uz ASV un Āziju.

2 komentāri