Leģendāram indiāņu virsaitim šodien nozīmīga gadadiena

Komentāri
Leģendāram indiāņu virsaitim šodien nozīmīga gadadiena
Foto: Moyan Brenn/Flickr

Pirms 140 gadiem, 25. jūnijā, iesākās kauja pie Little Bighorn (ASV), kurā indiāņi guva spožu uzvaru. Liela nozīme šajā kaujā bija indiānim Trakajam Zirgam jeb Crazy Horse.

Trakais Zirgs viens no ievērojamākajiem Amerikas iezemiešu neatkarības cīnītājiem. Viņa tēvs savā jaunībā redzējis vīziju, kurā jātnieks zirga mugurā vētrā auļojis, gariem, nepītiem matiem plīvojot. Jātnieka ausī bijis mazs akmentiņš un ķermenis bijis apgleznots ar zibens rakstiem. Pāri jātnieka galvai pārlaidies vanags un vētra norimusi. Crazy Horse tēvs pēc šīs vīzijas pareģoja, ka viņa dēls izcelsies ar sevišķām spējām kaujā un piešķīra viņam šo vārdu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

1874.gadā Crazy Horse uzzināja, ka ASV ģenerālis Kasters ievedis savus vīrus indiāņiem svētajos Melnajos Pauguros (Black Hills) un strautā atradis zeltu. Kasters bija ignorējis Laramī līgumu, kas paredzēja, ka šī zeme pieder Lakotas indiāņiem. Valdība izdeva pavēli indiāņiem palikt Siu rezervātā, bet Crazy Horse nepakļāvās pavēlei un sāka gatavot indiāņus kaujai. Pateicoties izcilām kaujas prasmēm un drosmīgai stratēģijas izvēlei, viņš uzvarēja kaujā, kurā indiāņu spēki bija 12,000 karotāju, bet balto spēki – 13,000.

Pēc šīs kaujas viņš apvienojās ar lielisko karotāju Sitting Bull pie Little Bighornas un pilnīgi sakāva ģenerāļa Kastera Septīto Kavalēriju. Šī bija viena no pēdējām lielajām indiāņu uzvarām, jo baltie cilvēki sāka izmantot aizvien nežēlīgākas metodes, lai iegūtu indiāņu zemi.

Crazy Horse vēl šodien simbolizē drosmi un taisnīgumu, tāpēc autovedējs Kurbads to izvēlējies par vienu no saviem simboliem, kas īpaši tiek godināts 25.jūnijā un 26.jūnijā, Little Bighornas kaujas gadadienā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl