Lavrovs: ASV “spēlē terorisma spēli”

Komentāri
Lavrovs: ASV “spēlē terorisma spēli”
Foto: Scanpix

ASV “spēlē terorisma spēli”, sestdien paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, runājot pa telefonu ar ASV valsts sekretāru Reksu Tilersonu pirmoreiz kopš ASV šonedēļ veiktajiem gaisa triecieniem Sīrijā.

“Valsts, kas cīnās pret terorismu, vienkārši spēlē terorisma spēli” un “rada reģionālās un globālās drošības draudus”, Lavrovs brīdināja Tilersonu šajā sarunā.

Lavrovs arī apliecināja Krievijas nostāju, ka apsūdzības Sīrijas režīmam ķīmisko ieroču uzbrukuma veikšanā Sīrijas pilsētā Hān Šeihūnā “neatbilst patiesībai”.

ASV piektdienas naktī raidīja 59 spārnotās raķetes “Tomahawk” no karakuģiem Vidusjūrā uz Šairatas aviobāzi pie Homsas pilsētas Sīrijā, reaģējot uz ķīmisko uzbrukumu Hān Šeihūnā.

Tilersonam ir paredzēts otrdien ierasties Maskavā uz divu dienu sarunām. Krievija piektdien paziņoja, ka tā gaida “paskaidrojumus” par Maskavas asi nosodīto ASV gaisa triecienu Sīrijas aviobāzei, kad nākamnedēļ Krieviju apmeklēs Tilersons.

Savukārt Tilersons piektdien sacīja, ka ir “vīlies” par Krievijas reakciju,”jo tā norāda uz viņu (Krievijas) atbalsta turpināšanos” Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam.

Lasi vēl