Lavrova atbilde Lielbritānijai – Krievija “nav vainīga” bijušā spiega indēšanā

1 komentārs
Lavrova atbilde Lielbritānijai – Krievija “nav vainīga” bijušā spiega indēšanā
FOTO: LETA/REUTERS

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs šodien, 13. martā, paziņoja, ka Krievija “nav vainojama” bijušā Krievijas spiega indēšanā, kas notikusi Lielbritānijā.

Lavrovs informēja žurnālistus, ka Krievija pieprasa Skripaļa indēšanā izmantotās nervu paralizējošās vielas paraugus.

Tikmēr Lielbritānijas līderi meklē starptautisku atbalstu un šobrīd runā ar saviem partneriem par radušos situāciju.

Sergejs Lavrovs
Krievijas ārlietu ministrs

Valstij, kuru apsūdz, ir jābūt tiesībām veikt savas analīzes par minēto vielu. To mēs pieprasījām brīdī, kad parādījās baumas, ka Skripaļs indēts ar vielu, kas nāk no Krievijas. Tāpat arī mēs pieprasījām piekļuvi izmeklēšanas materiāliem, jo viena no upuriem ir Krievijas pilsone Jūlija Skripaļa. Uz to mēs saņemam nesaprotamu atbildi, no kuras varam vien secināt, ka mūsu prasība ir noraidītas.

Jau ziņots, ka pirmdien, 12. martā, Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja parlamentā paziņoja, ka ir ”ļoti iespējams”, ka Krievija ir atbildīga par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Solsberi, Anglijas dienvidrietumos.

Pēc viņas teiktā, Skripaļs un viņa meita saindēti ar Krievijā izstrādātu militāras kategorijas nervus paralizējošu vielu. Viņa pavēstīja, ka ārlietu ministrs Boriss Džonsons informējis vēstnieku, ka Maskavai ”nekavējoties jāsniedz pilnīga un ticama atbilde” Aizliegto ķīmisko ieroču organizācijai par ”Novičok” programmu.

Skripaļs, kurš Krievijā 2006. gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, un viņa meita Jūlija 4. martā bez samaņas tika atrasti uz parka soliņa Solsberi. Viņi joprojām atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcā.

1 komentārs