Komentāri

Formāli tas ir karš starp Krieviju un Ukrainu, bet patiesībā … tas ir Putina karš pret krieviem un ukraiņiem. Tā saka Ukrainas kara bestsellera – grāmatas Lidosta autors Sergejs Loiko, kura darbs par separātistu iznīcināto Doņeckas lidostu nupat ir izdots latviski. Rakstnieks un žurnālists četras dienas pavadīja lidostā sīvāko kauju laikā un par saviem pārdzīvojumiem dalās daiļdarbā, kas radījis plašu starptautisku rezonansi.

Ar grāmatas autoru TV3 Ziņas tiekas kādā Rīgas kafejnīcā, kur autors jau sniedz intervijas Latvijas presei. Autora grafiks ir saspringts, un arī viņš pats brīžiem aizdegas emociju varā. Sergejs Loiko bijis gan angļu valodas skolotājs, gan raķešu spēku seržants, jau labu laiku darbojas laikrakstā Los Angeles Times, ziņo no konfliktu zonām – Afganistānas, Irākas, Čečenijas, Kalnu Karabahas. Loiko lepojas, ka ir vienīgais ārzemju korespondents, kas kopā ar Ukrainas karavīriem 2014. gada oktobrī četras dienas pavadīja intensīvu cīņu apstākļos Doņeckas lidostā.

Visgrūtākais bija iekļūt un izkļūt no Doņeckas lidostas. Neilgi pirms kara tā bija modernākā un lepnākā Ukrainas lidosta, kuru militārais konflikts pārvērta par apokaliptisku nāves ieleju.

Romānā aprakstītie notikumi sakņojas reālās situācijās, taču, kā jau daiļliteratūras žanrā, liela daļa stāsta ir paša autora izdomāta.

Foto

Skaties VIDEO! Intervija ar autoru!

Save

Save

Lasi vēl