Latvijas vēstnieks Lietuvā: Situācija Lietuvā Covid-19 dēļ joprojām ir ļoti slikta

1 komentārs

Saistībā ar Covid-19 izplatību situācija Lietuvā joprojām ir slikta, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica Latvijas vēstnieks Lietuvā Indulis Bērziņš.

Versijas par to, kāpēc tā, ir dažādas, taču pamatā tie ir novēloti pieņemti lēmumi, norāda vēstnieks.

“Skaidrs ir viens, – ir svarīgi, cik laikus tiek pieņemti lēmumi un cik sabiedrība ir gatava ievērot ierobežojumus. Par nožēlu – jā, tas skan dīvaini – Lietuva ir demokrātiska valsts, un Lietuvā notika velēšanas, šīs vēlēšanas un jaunās valdības formēšana noveda pie tā, ka šie lēmumi varbūt tika pieņemti vēlāk, nekā tie bija jāpieņem. Un attiecīgi netika liegti sabiedrībai, kura tiešām bija nogurusi pēc pavasara ierobežojumiem, zināmi prieki,” saka Bērziņš.

Kā ziņots, kopš pandēmijas sākuma inficēšanās ar jauno koronavīrusu Lietuvā kopumā diagnosticēta 147 997 cilvēkiem un atveseļošanās apstiprināta 77 832 cilvēkiem.

Covid-19 kopumā Lietuvā prasījusi 1950 cilvēku dzīvības. Statistikas departaments norādījis, ka nāves gadījumu skaits precizēts, jo pagājušajā nedēļā atklājies, ka daļa nāves gadījumu statistikā nav iekļauti.

Slimnīcās pašlaik tiek ārstēts 2571 Covid-19 pacients. 189 no viņiem atrodas intensīvās terapijas nodaļās, 132 slimniekiem nepieciešama plaušu mākslīgā ventilēšana, 1598 pacientu ārstēšanā tiek izmantotas skābekļa maskas.

Pēc Statistikas departamenta datiem, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 4. janvārī Lietuvā ir 1199,1.

1 komentārs